Ознака: грузија
Калеидоскоп 12.10.20 | 22:31

Екс претседателот на Грузија доби тупаници среде Атина

Во Атина физички е нападнат поранешниот претседател на Грузија, Михаил Сакашвили. Тој пристигнал во Грција за да разговара со грузиксите емигранти, пренесува Спутник...

Вести 08.09.20 | 20:27

Бод како планина: Македонските фудбалери на гости ремизираа со Грузија

Македонската фудбалска репрезентација одигра нерешно, 1-1 со Грузија на тешкото гостување во Тбилиси против Грузија на „Динамо Арената“ во вториот натпревар од Лигата...

Калеидоскоп 26.07.20 | 12:36

Леб 15 денари, половина литар пиво 50 денари: Европската земја ги повикува странците да се преселат во неа

Новата програма се однесува на сите оние кои што во Грузија сакаат да останат подолго од шест месеци, а животот таму и понатаму е приближно евтин. Целта е да се покренат...

Свет 12.12.19 | 19:13

„Хемиски напад“во Парламентот на Грузија

Парламентот во Грузија денеска на четири часа ја запре  работата откако во него беше испрскана супстанца со непријатен мирис од страна на демонстранти. Според претседателот...

Македонија 28.09.19 | 13:48

Македонија воспостави дипломатски односи со Тунис и Ерменија

На маргините на Генералната дебата на 74 сесија на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Никола Димитров и министерот за надворешни...

Калеидоскоп 07.01.19 | 09:28

Во Грузија на Божик се шета низ улиците, во Русија се јаде леќа

Најрадосниот христијански празник се одбележува по грегоријанскиот и јулијанскиот календар, односно на 25 декември и на 7 јануари. Бројот на земјите во кои Божиќ се слави...