Ознака: ѓорѓе иванов
Македонија 18.12.20 | 11:19

Иванов до Ивановска: Се сомневам дека ја злоупотребувате вашата функција и вие ЛИЧНО го рушите угледот на ДКСК

Поранешниот претседател Ѓорге Иванов денеска упати писмено барање до претседателката на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) Биљана Ивановска за доставување...

Македонија 26.11.20 | 15:55

Иванов се обрати до јавноста: Македонскиот народ го виде правото лице на Заев

Поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов се обрати до јавноста по изјавите на премиерот Зоран Заев поврзани со македонската историја и Буграрија. Неговото писмо ви го...

Македонија 18.11.20 | 13:19

Уставен ја запре постапката за оценување на аболицијата на Иванов

Уставните судии со пет гласа „за“ и три против на денешната седница донесоа одлука да се запре постапката за оценување на уставноста на членот 11-а Законот за дополнување...

Македонија 06.11.20 | 09:57

Уставниот суд денеска ќе одлучува за повлекување на помилувањето на Иванов

Уставните судии на денешната седница треба да донесат одлука по иницијативата за оценување на уставноста на членот 11-а од Законот за дополнување на Законот за помилување...

Македонија 07.07.20 | 17:17

Јанушев со Иванов пред куќата на Рацин: Ќе се бориме за враќање на гордоста на Македонецот и на македонското национално достоинство

Игор Јанушев, носител на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единици 3 денеска во Сокачето на поезијата пред родната куќа на Кочо Рацин потсети дека поетот...

Македонија 29.06.20 | 14:22

Николоски доби поддршка од Иванов: Најчесниот и најискрен претседател кого Македонија го имала

Денес сум горд што добив поддршка од претседателот Ѓорге Иванов, рече носителот на пратеничката листа во ИЕ4, Александар Николоски по средбата со Иванов. Мојот професор...

Македонија 18.09.19 | 15:29

На Иванов и Црвенковски нема да им се намалат пензионерските привилегии

Владата нема да ги раскине договорите за закуп на канцелариите на поранешните претседатели Ѓорѓе Иванов и Бранко Црвенковски, како што бара Антикорупциска комисија....

Македонија 17.09.19 | 17:31

Антикорупциска манипулира, закупнината на становите е 1.950 евра

Кабинетот на поранешниот претседател на Република Македонија, Ѓорге Иванов соопшти дека Договорот склучен со Службата за општи и заеднички работи (СОЗР) наменет за...