Ознака: фитнес
Црна хроника 16.03.22 | 18:24

Групна тепачка во фитнес клуб во Чаир

Рано утрово во 04.00 часот во Полициската станица Чаир, А.Р.(20) од Скопје пријавил дека околу 02.00 часот во фитнес клуб на подрачје на Чаир тој и А.Р. биле физички нападнати...

Калеидоскоп 14.04.21 | 18:17

Покрај нема нема кој не ослабел: Љуба е најзгодната фитнес инструкторка

Љуба Пантовиќ е прогласена за фитнес модел број еден на Балканот. Таа има 41 година но многумина би рекле дека изгледа за 20.Стегнато тело е она што ја разликува од девојките...

Црна хроника 14.04.21 | 11:09

Затворен финтес-клуб на „Партизанска“ кој работел и покрај забраната

МВР информира дека вчера, по претходна пријава, полициски службеници од ЕВР Карпош – СВР Скопје извршиле контрола во фитнес клуб на бул. „Партизански одреди“ во Скопје,...

Останати спортови 06.01.21 | 20:40

Кралицата на разголените фитнес фотографии во секси издание заедно со својата сестра

Откако стекна популарност по сликите во кои позира во најмалите можни бикини, колумбиската манекенка и фитнес инструкторка, Анлела Сагра, повторно ги „запали“ социјалните...

Калеидоскоп 20.10.20 | 18:40

Американски камионџија поминува 6.000 километри неделно, но наоѓа време за водење здрав живот

Камионџијата Карлос Сото од САД вели дека и со по 6.000 километри поминати во камион секоја недела, сепак, има време за себе и за здрав начин на живот. Сè што правите како...

Здравје 19.10.20 | 15:39

„Водич за пушачи за здрав живот и фитнес“, и пушачите може да водат сметка за своето здравје

Пушачите кои не можат да се откажат од таа штетна навика, сепак може да водат поздрав живот. Д-р Тамир Кац, коавтор на книгата „Водич за пушачи за здрав живот и фитнес“,...

Вести 26.06.20 | 09:06

Од денеска можете да се рекреирате во вежбални и фитнес центри

Угостителските објекти од денеска можат да работат и во внатрешноста на објектите преку соодветен протокол за работа, а се дозволува и работа на теретаните и вежбалните,...

Балкан 15.06.20 | 15:53

Секој треба да има свој пешкир и да ги дезинфицира рацете по секоја вежба: Oтворени фитнес центрите во Грција

Најмалку два метра растојание меѓу справите, но и меѓу лицата, кои се дел од групните тренинзи, ограничен број посетители, задолжителна регистрација пред влезот, антисептици,...

Калеидоскоп 08.04.20 | 22:58

Соседите во Германија вежбаат заедно додека се во карантин