Ознака: Фејмс
Музика 20.05.24 | 11:14

Концерт на FAME’S Институтот со композиторката и диригентка Дајен Луи од САД и пејачката Џони Фиори од Велика Британија

ФАМЕС Институтот ќе одржи концерт во ФАМЕС СТУДИО в четврток (23 мај) во 20 часот. Нашиот оркестар кој го сочинуваат млади талентирани музичари од цела Европа, ќе имаат...

Музика 13.05.24 | 10:29

ФАМЕС Институтот најави бројни концерти со светски музички имиња во мај и јули во Скопје

Во рамките на програмата на ФАМЕС Институтот во Скопје, во сабота на 11-ти мај започнува уште еден интересен оркeстарски проект. Како што беше најавено на почетокот на...

Сцена 07.04.24 | 15:14

FEMMES Unplugged Session во Лабораториум

Во рамки на семинарите на FAME’S Институтот, како дел од третиот курс за 2024 година – ‘Recording & Film Music’ Orchestral Course, ја продолжуваме офф-концертната програма ‘FAME’S Unplugged’....

Култура 22.05.23 | 13:59

Концерт на Младинскиот оркестар на ЕУ и „Фамес“ со виолинистот Даниел Роланд

Младинскиот оркестар на Европска унија (EUYO) и оркестарот на европскиот изведувачки институт „Фаме’с, вечерва во концертната сала на Филхармонија ќе одржат заеднички...