Ознака: фајнл фор
Кошарка 22.05.22 | 22:44

Белград заработи 30 милиони евра од кошаркарискиот фајнал фор

Заменикот градоначалник на Белград, Горан Весиќ, објави дека главниот град на Србија го посетиле 20.000 гости за време на завршниот турнир во кошаркарската Евролига, истакнувајќи...

Останати спортови 04.05.22 | 14:10

Познати победниците на ФАЈНЛ ФОР средноучилишната лига на Град Скопје

Во спортската сала на СУГС „Кочо Рацин“ – Ѓорче Петров вчеравсе одиграа финалните натпревари од завршниот ГРАДСКИ ФАЈНЛ ФОР на средноучилишната лига на Град Скопје...

Ракомет 01.09.21 | 20:30

СЕХА потврди, Вардар нема да игра на фајнал фор поради позитивен играч

Раководството на регионалната ракометна СЕХА-лига, вечерва преку соопштение ги потврди шпекулациите дека Вардар нема да игра на завршниот турнир во Задар поради позитивен...

Ракомет 01.09.21 | 19:33

Поради позитивен ракометар на коронавирус, Вардар најверојатно нема да игра на Ф4 во СЕХА?

Македонскиот ракометен првак Вардар и покрај обезбеденото учество на „Фајнал фор“ турнирот во СЕХА-лигата, нема да игра на завршницата во Задар, објавија повеќе медиуми....

Ракомет 20.05.21 | 22:49

Лазаров со Нант го сруши Веспрем и ќе игра на Фајнл фор турнирот

Kапитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, со Нант, ќе игра на завршниот турнир во Лига на шампиони откако неговиот тим во четврт-финалето го...

Фудбал 16.10.20 | 09:49

УЕФА најави воведување Фајнл-фор за Лигата на шампионите

Идната недела почнува новата сезона во Лигата на шампионите, а челниците на УЕФА размислуваат за промена на форматот на елитното натпреварување. УЕФА и унијата на фудбалски...

Ракомет 04.06.19 | 19:50

Дибиров го има најдобриот гол на турнирот во Келн!

Голот на Тимур Дибиров е прогласен за најдобар на турнирот во Келн. Само за илустрација, колкаво е значењето на овој погодок е коменатор на спортскиот новинар на изборот...

Ракомет 03.06.19 | 23:51

Вторпат ви кажувам од овде: Скопски Вардар – европски првак!

„Столе ти си наша икона“, скандираа илјадници граѓани кои се присутни на скопскиот плоштад „Македонија“, надвикувајќи го водителот кој ги пречека ракометарите на...

Ракомет 03.06.19 | 17:21

Вардарци главни ѕвезди на аеродром

Не им е здодевно на вардарци додека го чекаат авионот за Скопје. Тие се главни ѕвезди на aеродромот во Келн. Патници кои се затекнале со нов на аеродромот во Келн, им честитаат...

Македонија 03.06.19 | 08:50

Вардар од Македонија е шампион на Европа

Обземен од победничката еуфорија соноќа беше и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој го проследи фајнл форот во салата „Ланксес“ во Келн. По победата...

Ракомет 03.06.19 | 08:40

Самсоненко: Одиме на трета титула

Сопственикот на Вардар Сергеј Самсоненко е презадоволен од сработеното на ракометарите на Вардар на Ф4 турнирот во Келн и освоената нова круна така што по вторпат во...

Ракомет 03.06.19 | 08:17

Стоилов: Бевме спремни за Келн, ама не сме подготвени за лудилото во Скопје

Стојанче Стоилов по вторпат во својата кариера имаше можност да ја подигне европската титула и тоа по вторпат со Вардар, тимот од кој е дел со години и е вистински лидер,...

Ракомет 03.06.19 | 08:06

Сретен Рашковиќ: Ова е бајка со која родителите во Македонија треба да си ги успиваат децата наредниве 50 години

Коментаторот на Арена Сретен Рашковиќ со многу емоции раскажува како го доживеал завршниот турнир во Келн. Животот пишува романи, бајки, додека ги коментирав последните...

Ракомет 02.06.19 | 23:25

Михајловски: Политички скапаници и крлежи со бугарски пасоши, остајте нè да се порадуваме!

Актерот Јовица Михајловски жестоко реагира на политиката која се стави над играта и го саботира учеството на РК Вардар во Лигата на шампионите. Сега, кога Вардар го...

Ракомет 02.06.19 | 22:46

Металург и Еурфарм Р.: Вечерва сите сме Вардар!

Главните ривали на Вардар во домашното првенство Металург и Еурофарм веднаш честитаа за европската титула на „црвено-црните“. Денеска сите бевме Вардар, пишува на...

Ракомет 02.06.19 | 22:39

ЕХФ: Ова е приказна, која ако ја напишеш, никој нема да ти верува

И Европската ракометна федерација ЕХФ му ја честита победата на Вардар на Твитер. За вториот трофеј на македонскиот првак во Лигата на шампионите, на Твитерот на ЕХФ...

Ракомет 02.06.19 | 22:32

Првото браво за Вардар од поплавената Барса

Ракометарите на Вардар за три години успеаја двпати да го освојат европското злато и да стигнат до уште еден трофеј во Лигата на шампиоите. Одиграа неверојатен натпревар...

Ракомет 02.06.19 | 22:20

„Зегин“ обезбедува два автобуси за Македонската парада на гордоста

Компанијата „Зегин“ ќе обезбеди два автобуси за навивачите на Вардар, кои сакаат на Националниот аеродром Скопје утре да ги доочекаат европските шампиони. Од „Зегин“...

Музика 02.06.19 | 22:13

Догодина дојди ни во Келн за да немаш ваква мака!

Ракометната федерација на Европа (ЕХФ) му се извини на Стинг поради тоа што неговиот концерт во Скопје мораше да се одложи за неколку часа поради триумфот на Вардар во...

Ракомет 02.06.19 | 21:56

Филип Лазаров: Има заслужни, позаслужни и најзаслужни – фала ти, КАПЕТАНЕ!

Поранешниот капитен на Вардар, Филип Лазаров, кој од Келн ги бодреше „црвено-црните“, им ја честита победата на поранешните сотимци, но му се заблагодари само нему,...