Ознака: електронски цигари
Свет 18.12.23 | 14:28

Ова е најпродаваниот производ во Британија: Владата загрижена, реагираше и премиерот

Електронските цигари, втора година по ред, се најбрзо растечката категорија во трговијата со намирници во Обединетото Кралство во 2023 година, додека продажбата на цигари,...

Свет 28.11.23 | 13:08

Австралија од 1 јануари ќе го забрани увозот на електронски цигари за еднократна употреба

Увозот на електронски цигари за еднократна употреба во Австралија ќе биде забранет од 1 јануари поради нивниот „загрижувачки“ успех меѓу младите луѓе, соопшти денеска...

Црна хроника 06.10.23 | 13:16

ОЈО со предмет за негувателка во Велес која давала деца да пушат електронска цигара

Основното јавно обвинителство Велес оформи предмет по допрен глас, за да се проверат информациите дека негувателка во велешката детска градинка „Димче Мирчев“, им...

Македонија 03.10.23 | 21:03

Воспитувачка во градинка во Велес им давала на децата да пробуваат електронска цигара, тие се пожалиле на болки во градите

Воспитувачка во градинката „Димче Мирчев“ во Велес им давала на дечињата да консумираат чад од електронски цигари, објави Телма. Според информациите, таквата практика...

Вести 02.03.23 | 16:42

На дебранец му фатиле 1.100 електронски цигари во вреќите со грав

Денеска (2 март) околу 7 часот и 35 минути на регионалниот пат Дебар-Маврови Анови, во месноста „Ростушко анче“, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни...

Свет 22.07.22 | 09:20

Двојно зголемен бројот на деца кои користат електронски цигари во Велика Британија

Во Велика Британија, бројот на деца кои користат електронски цигари двојно се зголеми изминатите две години, предупреди докторката Керолин Џонсон, конзервативна пратеничка...