Ознака: Драган Ковачки
Македонија 14.04.24 | 18:54

Не ја злоупотребувај Армијата во твоите скапо платени спотови, му порача Ковачки на Пендаровски

Сакам да го искоментирам и неговиот најнов спот во кој се обидува да се претстави како некој си голем државник. Замислете човек со неговите скапо платени реклами и спотови...

Македонија 14.04.24 | 11:29

Ковачки: Пендаровски е должен да одговори на граѓаните дали го прифаќа ултиматумот на ДУИ, претседател да се бира во Собранието?

Изјавата во очај на Стево Пендаровски дека ќе загубел во првиот круг на претседателските, меѓутоа дека ќе победел во вториот круг е само алиби за големиот пораз кој...

Македонија 13.04.24 | 18:05

Ковачки: Навредите на Стево кон Силјановска Давкова ја покажуваат неговата исплашеност од поразот

-Поминав многу куќи, поминав многу домови, населени места и секаде каде што одев преовладуваше една мисла, промени. Промени за подобар живот, промени за подобро утре,...

Македонија 13.04.24 | 11:32

Ковачки: Со новата влада во Општина Илинден ќе се слеат над 9 милиони евра за инфраструктурни проекти

Уште 11 дена до големата победа на ВМРО-ДПМНЕ. Уште 11 дена кога народот ќе му го даде црвениот картон на Стево Пендаровски. Уште 11 дена кога граѓаните ќе излезат и масовно...

Македонија 12.04.24 | 11:44

Ковачки: Со Платформата 1198 предвидуваме целосна реконструкција на патиштата до Делчево и изградба на експресен пат од Кочани

И Делчево ја има таа несреќа да има градоначалник од Социјалдемократскиот сојуз. Замислете, во овој наш македонски град луѓето немаат ни автобуски превоз до Скопје.Со...

Македонија 09.04.24 | 19:23

Советник на СДСМ, сопственик на ноќен клуб, е уапсен за производство и труење на нашите деца со дрога

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки, додека е на средби со граѓаните во Крива Паланка, се обрати на социјалните мрежи со вест дека уапсен е советник на СДСМ од Берово....

Македонија 08.04.24 | 10:55

Ковачки: 800 милиони евра во земјоделието, поддршка за младите земјоделци и решавање на проблемот со откупот со владата на ВМРО-ДПМНЕ

Општина Зрновци се развива, планираме во наредниот период во мандат на ВМРО-ДПМНЕ да инвестираме дополнителни милион евра за потребите на граѓаните од општина Зрновци,...

Македонија 07.04.24 | 21:54

Ковачки: СДС и ДУИ 7 години ги пљачкаат и понижуваат граѓаните, време е државата да ја вратиме кај народот, глас за ВМРО-ДПМНЕ и Силјановска Давкова е глас за промена и горда Македонија

Ова е почеток на крајот, крај на сите погрешни политики на Димитар Ковачевски, Зоран Заев и Стево Пендаровски. Почнуваме заедно, сплотени да им ставиме крај на неспособноста,...

Македонија 07.04.24 | 18:40

Ковачки: Со оваа власт на СДС и ДУИ Македонија е помизерна и од Алжир и Нигерија

Носителот на листата на пратеници од третата изборна единица Драган Ковачки се обрати на митингот во Зрновци и се осврна на стандардот на граѓаните кој со оваа власт...

Македонија 07.04.24 | 11:24

Ковачки: Ќе ја реконструираме и пругата Кочани – Велес, Кочани ќе добие четири милиони евра од државниот буџет

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, истакна дека секаде каде што одат се чувствува ентузијазмот за промени кај луѓето, а така е и во Кочани каде...

Македонија 05.04.24 | 11:12

Ковачки од Велес: Масовно да излеземе и да го заокружиме бројот 2 за Гордана Силјановска Давкова, за промени кои ќе донесат нова надеж и нова иднина за Македонија

Вчерашниот митинг во Скопје покажа дека Македонија има енергија, една многу убава, позитивна енергија. Го слушнавме крикот на народот, крик за промени. Промени кои што...

Македонија 04.04.24 | 19:36

Ковачки: Гордана Силјановска Давкова ќе биде лидерот и вистински Врховен командант

Претседателот мора да си ги знае надлежностите. За жал, сегашниот претседател воопшто не си ги знаеше надлежностите во делот на извршувањето на должноста Врховен командант...

Македонија 04.04.24 | 12:26

Ковачки повикува на митинг: Време е за промени и победи на граѓаните на Македонија

Време за важни одлуки. Време е за промени и победи на граѓаните на Македонија и ВМРО-ДПМНЕ. Од денеска започнува крајот на националните понижувања, на газењето на македонското...

Македонија 03.04.24 | 19:57

Ковачки: Лукаревска носителот во третата изборна единица е покровител на рекетот и криминалот во државата преку повратот на ДДВ-то

Во вечерашното издание на дневникот на Сител ТВ во тема на денот гостуваше членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на пратеници во третата изборна единица Драган...

Македонија 30.03.24 | 14:26

Ковачки: Наша заедничка обврска и задача е да се бориме за нашата Македонија

„Доста е! Доста ни се национални предавства, газење на македонско национално достоинство, газење на Македонецот, распродажба на се што е македонско, пљачкање на државата,...

Македонија 17.03.24 | 13:26

Koвачки: Не си заминуваат само младите, туку и луѓе кои се добро ситуирани, бегаат затоа што нема ред, нема правда

Пратеникот Драган Ковачки, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во ИЕ 3, во интервју за КУРИР говореше за бројните скандали во секторите безбедност и одбрана, за...

Македонија 17.03.24 | 11:34

Ковачки: Прочка за тие што ја распродаваа и пљачкаа Македонија нема да има

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, преку видео го честиташе празникот Прочка. Денеска е големиот празник Прочка, па нека проштеваат сите на кои сум им згрешил....

Македонија 04.03.24 | 12:08

Пендаровски го злоупотреби и воениот оркестар на АРМ

Драган Ковачки од ВМР0-ДПМНЕ го обвини шефот на државата дека како Врховен командант го злоупотребил воениот оркестар на АРМ за партиски собир на СДСМ пред неколку дена. Пендаровски...

Македонија 02.03.24 | 15:26

Ковачки: Македонија заслужува лидер како што е Силјановска Давкова, која што се очекува да носи и тешки одлуки во интерес на државата и на граѓаните

„Денеска под мотото „Лидерство за промени“ ја одржуваме конвенцијата за избор на идниот претседател, односно претседателка на Република Македонија. Во првиот дел...

Македонија 28.02.24 | 14:32

Пратениците на ДУИ и нивните слуги од СДС дополнително ја влошија состојбата која свесно и намерно ја создадоа со пасошите, вели Ковачки

Пратениците на ДУИ и нивните слуги од СДС дополнително ја влошија состојбата која свесно и намерно ја создадоа со пасошите, вели Драган Ковачки, пратеник на Пратеничката...