Ознака: домашни миленици
Македонија 30.07.21 | 12:23

Во Кавадарци се прави попис на домашни мачки и кучиња

Повеќе од еден месец во Кавадарци се одвива попис на кучиња и мачки кои имаат сопственици. Пописот е дел од повеќето активности кои ги спроведуваат Здружението на граѓани...

Скопје 27.05.21 | 16:08

Граѓаните револтирани откако Град Скопје забрани домашните миленици да пијат вода на јавните чешми во градот

Голем број жители на главниот град се револтирани од одлуката за комунален ред на Град Скопје со која строго е забрането користење на јавни чешми и фонтани од домашните...

Црна хроника 10.08.20 | 11:12

Домашни миленици искасале жена во Велес

Вчера во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Ѓоре Шоптрајанов“ во Велес О.Т.(62) била касната од две кучиња. Според пријавата, не станува збор за скитнници, туку за домашни...

Калеидоскоп 16.04.20 | 13:38

Сопствениците навремено да ги хранат, шетаат и да играат со своите миленици, а во самоизолација да побараат помош од други лица

Домашните миленици се зависни од луѓето, а  сопствениците навремено треба на своите “мали пријатели” да им овозможат да ги задоволат потребите во време на пандемија,...