Ознака: добрила кацарска
Македонија 06.07.20 | 21:59

Мицкоски: Се чудам како допреле спотовите до Рускоска и Кацарска а не допреле криминалот и рекетот на власта

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Македонската телевизија кажа дека  е зачуден како допреле спотовите...

Македонија 05.07.20 | 16:15

Мицкоски: Ги охрабрувам Рускоска и Кацарска наместо под политички диктат да ги задоволуваат страстите на Заев да обвинуваат и судат по закон!

Нормално е човек кога ќе го слушне тоа добива чувство на згрозеност и чудоневиденост, практично каква е коалицијата помеѓу оваа влада и ова раководство на СДСМ и Зоран...

Македонија 04.07.20 | 15:00

ВМРО-ДПМНЕ: Не очекуваме на Рускоска и Кацарска да им се допаднат спотовите, исто како што на Македонија не и се допаѓа тоа што се амнестира за криминал

Откако обвинителката Вилма Рускоска и судијката Добрила Кацарска денеска реагираа во врска со спорните спотови на ВМРО-ДПМНЕ во кои тие се „појавуваат“, се огласија...

Македонија 03.02.20 | 11:53

Судскиот совет ќе проверува дали Кацарска е инволвирана во „Империја“

Судскиот совет ќе одлучува за евентуалната инволвираност на судијката Добри Кацарска во предметот „Империја“, изјави денеска претседателот на Советот, Киро Здравев. На...

Македонија 03.02.20 | 09:55

Има ли закон за Кацарска – „ненамерни“ грешки, повреда на човекови права, вршење притисок врз судии…

Кацарска судството е под целосна контрола на власта и се користи за политички притисок против опозиционото делување на ВМРО-ДПМНЕ. Вакви обвинувања постојано пристигнуваат...

Македонија 31.01.20 | 14:05

Кацарска: Згрозена сум од изјавата на Лиле Стефанова дека сум и вршела притисок

Судијката Добрила Кацарска испрати писмо до Судскиот совет, во кое наведува дека по сведочењето на обвинителката Лиле Стефанова во случајот „Рекет“ секојдневно се...

Македонија 28.01.20 | 10:37

Зошто судството ни е Кацарска-судство: Кој да те разреши, Добрила?

Кога ќе помине првичното „шок и неверување“ од тезгарскиот речник и нивото на кое е стигнато македонското правосудство, на кое Јустиција сигурно сака да си ги покрие...

Македонија 27.01.20 | 17:21

Кацарска за сведочењето на Стефанова: Згрозена сум, размислувам за тужба!

Судијката Добрила Кацарска вели дека е згрозена од сведочењето на обвинтелката Лиле Стефанова, која денеска на судењето за „Рекет“ рече дека пристисоци за бизнисменот...

Македонија 27.01.20 | 15:38

Ако баба лаже, трап не лаже – Кога Кацарска се колнеше дека не ургирала во СЈО

Под полна морална, материјална и кривична одговорност пред цела македонска јавноста кажувам дека не сум реагирала кај ниеден судија. Вака зборуваше судијката Добрила...

Македонија 27.01.20 | 11:34

Кацарска се распрашувала за „Империја“ кај колега на Стефанова

На денешното рочиште за случајот „Рекет“ пред судот сведочи обвинителката Лиле Стефанова. На прашања на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дукоски, дали емисари се...

Македонија 14.12.19 | 08:17

Кацарска: На многу судии местото не им е во судството

Судијката Добрила Кацарска во вечерашното интервју на емисијата 360 степени порача дека треба да има ветинг во судството, како и дека судиите треба многу да променат...

Македонија 13.12.19 | 22:37

Добрила Кацарска: Иако сум премногу блиска со мајката на Камчев, не ми спомнала ништо за рекетот

Судијката Добрила Кацарска во вечерашното интервју во емисијата 360 степени рече дека Камчеви не барале правни совети од неа за случајот „Рекет“. -Ниту мајката на Орце,...

Македонија 03.12.19 | 16:46

Дали противуставните небулози на Кацарска ја носат еден чекор поблиску до разрешувањето од позицијата судија?

Противуставните небулози на Добрила Кацарска укинати од Уставниот суд на Република Македонија кои стигнаа дури и до најпрестижните светски универзитети може да бидат...

Македонија 02.12.19 | 13:44

Противуставните небулози на Кацарска во случајот за 27 април објавени и од Универзитетот Колумбија

И на Универзитетот Колумбија ќе се изучува Добрила Кацарска како пример како не треба да се води една постапка. Еден од најпрестижните универзитети во светот на својот...

Македонија 17.11.19 | 15:27

Мицкоски за Кацарска, Џолев, Рускоска – ороводци на трулиот и корумпиран судско-обвинителен систем

Треба да се биде реален и да се каже дека имаме реални порази како држава и премиер кој не се срами да носи порази, смета претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски,...

Македонија 27.09.19 | 23:07

Спасески: Лазаров е скромен, чесен и пред сè невин човек, а Кацарска ќе стане четиво за студентите по Казнено

Душко Лазаров е скромен, чесен и пред сè невин човек, пишува поранешниот директор на Агенцијата за млади и спорт, Марјан Спасески, кој додава дека Лазаров ќе издржи токму...

Македонија 27.09.19 | 09:42

Апасиев: Ова е доволен основ за разрешување на Кацарска!

А која судиjка беше оваа шо ги казни адвокативе? Ова е доволен основ за РАЗРЕШУВАЊЕ! p.s. Сета среќа шо Уставниот суд конечно се одважи да пресече, иначе ќе губевме у Стразбур...

Македонија 26.09.19 | 15:26

Поништени санкциите од Кацарска: Kазните за адвокатите од „27 април“, Зефиќ и Тошковски се противуставни

Уставниот суд ги поништи решенијата на Кривичниот и на Апелациониот суд со кои парично беа казнети адвокатите Павлина Зефиќ и Панче Тошковски во предметот за настаните...

Македонија 25.09.19 | 16:07

И Кацарска по стапките на Јанева

Судијката Добрила Кацарска, која водејќи ги случаите на СЈО против опозицијата, но и по драконските казни изречени во случајот 27 април, со што стана симбол за партизирано...

Македонија 24.09.19 | 14:24

Побара разрешување на Кацарска: Сопругот на Јанкулоска ја обвини судијката за пристрасност во „Тенк“

Адвокатот Влатко Илиевски, сопруг на поранешната мнистерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска осудена за случајот „Тенк“, денеска на седница од Судскиот совет...