Ознака: добрила кацарска
Македонија 27.09.19 | 23:07

Спасески: Лазаров е скромен, чесен и пред сè невин човек, а Кацарска ќе стане четиво за студентите по Казнено

Душко Лазаров е скромен, чесен и пред сè невин човек, пишува поранешниот директор на Агенцијата за млади и спорт, Марјан Спасески, кој додава дека Лазаров ќе издржи токму...

Македонија 27.09.19 | 09:42

Апасиев: Ова е доволен основ за разрешување на Кацарска!

А која судиjка беше оваа шо ги казни адвокативе? Ова е доволен основ за РАЗРЕШУВАЊЕ! p.s. Сета среќа шо Уставниот суд конечно се одважи да пресече, иначе ќе губевме у Стразбур...

Македонија 26.09.19 | 15:26

Поништени санкциите од Кацарска: Kазните за адвокатите од „27 април“, Зефиќ и Тошковски се противуставни

Уставниот суд ги поништи решенијата на Кривичниот и на Апелациониот суд со кои парично беа казнети адвокатите Павлина Зефиќ и Панче Тошковски во предметот за настаните...

Македонија 25.09.19 | 16:07

И Кацарска по стапките на Јанева

Судијката Добрила Кацарска, која водејќи ги случаите на СЈО против опозицијата, но и по драконските казни изречени во случајот 27 април, со што стана симбол за партизирано...

Македонија 24.09.19 | 14:24

Побара разрешување на Кацарска: Сопругот на Јанкулоска ја обвини судијката за пристрасност во „Тенк“

Адвокатот Влатко Илиевски, сопруг на поранешната мнистерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска осудена за случајот „Тенк“, денеска на седница од Судскиот совет...

Македонија 24.09.19 | 13:15

Со двајца адвокати: Судијката Кацарска дојде во Судскиот совет за претставката за разрешување

Судијката Добрила Кацарска со двајца адвокати дојде во Судскиот совет за претставката за разрешување. Претставката за разрешување на судијката од Кривичниот суд во...

Македонија 16.09.19 | 22:38

Нинџа застана „во одбрана“ на Кацарска, која го осуди двапати помалку од другите во „27 април“

Александар Василевски – Нинџа, осуден за настаните во Собранието на 27 април 2017 година, реагираше на ставовите изнесени од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во...

Македонија 15.09.19 | 19:09

„Тефтерчето“ заменето со црна книга, Заев и СДСМ сакаат целосна контрола врз правосудството

Своевремено како опозиционер обвинуваше за постоење на „тефтерче“ во правосудството, но од позиција на власт се чини дека Зоран Заев создаде свој црн тефтер, или подобро...

Македонија 23.07.19 | 22:12

Освен „Специјално Рускоска обвинителство“, Заев формира и „Специјален Кацарска суд“

Новинарот Дарко Јаневски во својата колумна пишува: „Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и висока корупција“ постапува пред специјализирано...

Македонија 25.06.19 | 16:53

Судски совет ќе ја разреши Кацарска

Судскиот совет на својата редовна седница на 26 јуни ќе расправа за разрешување на судијката Добрила Кацарска од позицијата судија, пренесува „Лидер“ повикувајќи се...

Македонија 12.06.19 | 14:56

Кацарска нема да може да ги суди организаторите на „27 април“

Судијката Добрила Кацарска нема да може да го суди предметот за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година. Првично АКМИС системот на Кацарска и...

Македонија 01.04.19 | 14:21

Кацарска и Апелација брзаа да го решат „Тенк“ од преголема љубов и почит кон мене, а Заев кога ќе ги унапреди има лом да биде

Коментирајќи ги двојните аршини во судството, каде за него случаите се решија во два месеца, а за Заев се решава цела година, Никола Груевски на „Фејсбук“ се шегува...

Македонија 20.03.19 | 11:49

Нелогично е јас „комуњарката“ да ургирам господинот Заев да заврши во притивор

Судијката Добрила Кацарска, која ја досуди највисоката затворска казна од 211 години за осудените во „27 април“, негира дека во јули 2011 годинина, кога беше уапсен тогашниот...

Македонија 19.03.19 | 22:48

Спасителот на Села не преземаше ништо кога беа тепани пратеници и новинари во прес салата

Судијката Добрила Кацарска во „Правда и неправда“ се осврна на пресудата на Aбдулфетах Аљими, полицискиот службеник кој го спаси пратеникот Зијадин Села и кому му...

Македонија 19.03.19 | 22:17

Кацарска: Ми честитаат за пресудата од 211 години затвор

Судијката Добрила Кацарска во вечерашното интервју на 1ТВ рече дека немала ниту трошка сомнеж дека обвинетите за предметот за 27 април се виновни за делото за кое се...

Македонија 19.03.19 | 21:32

Кацарска: Најтешка ослободителна пресуда во кариерата ми е оваа за Дурловски

Судијката Добрила Кацарска, која е гостин во емисијата „Правда и неправда“ изјави дека верува дека ја донела вистинската пресуда да сучајот 27 април. За ослободителната...

Македонија 16.03.19 | 16:20

Му поверуваа и „го почестија“: Рускоска и Кацарска се потпреа на кажаното од Нинџа, па доби казна под минималната

Обвинителката Вилма Рускоска и судијката Добрила Кацарска го вложија својот професионален интегритет и капацитет во зборовите на осудениот за 27-ми април, Александар...

Македонија 15.03.19 | 23:24

Јане Ченто од Шутка им испрати порака на Мукоски, Василевски и Кацарска

Јане Ченто го вратил решението за притвор на судот, бидејќи пишувало Република Северна Македонија и напишал дека нема да прима документи на кои пишува Република Северна...

Македонија 20.02.19 | 19:36

Кацарска: Судот не може да се спогодува со никого, можеби ОЈО се спогодило со Нинџа

Судијката Добрила Кацарска, која го води случајот за насилниот упад во Сопранието, по денешното апсење на тројцата функционери од ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека обвинетиот...

Македонија 31.12.18 | 14:02

Уставен суд нема да оценува дали ѝ е повредено правото на мајчинство на Јанкулоска додека не заврши жалбената постапка

Не е точна информацијата дека Уставниот суд оценил дека нема прекршување на Уставот во судските процеси во кои е обвинета Гордана Јанкулоска, како што пренесе Телма....