Ознака: Диво месо
Култура 05.05.24 | 11:21

Духот на Горан Стефановски во Тирана

Албанскиот театар од Скопје на покана од Културно – информативниот центар на Република Македонија, во Тирана ја изведе претставата „Диво Месо“ од Горан...

Македонија 23.11.23 | 08:40

На Онкологија свесно бил создаван хаос за да се прават манипулации со скапата терапија

Скандалот Диво месо на Клиниката за онкологија на виделина ја извади целата канцер мафија која печалела на грбот на најтешко болните во Македонија. На Онкологија владеело...

Македонија 18.11.23 | 09:03

ВМРО-ДПМНЕ: Обвинителството го забошотува скандалот „Диво месо“ на Онкологија – сакаат да се фрла дамка по сите во здравство

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека Обвинителството се обидува да го забошоти скандалот со Онкологија. Како што велат, и по два месеца нема никаква реакција, нема информација,...

Култура 08.11.23 | 08:58

Премиера на „Диво месо“ во режија на Мартин Кочовски во Албанскиот театар

Вечерва во Алабанскиот театар во Скопје (20 часот) премиерно ќе биде изведена претставата „Диво месо“, по култниот текст на Горан Стефановски и во режија на Мартин Кочовски. „Диво...

Македонија 05.11.23 | 09:54

Со неказнивост за канцер-мафијата, власта потврдува дека е целосно корумпирана

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат дека со неказнивостa за канцер-мафијата, власта потврдува дека е целосно корумпирана. Од партијата обвинуваат дека наместо да има одговорност,...

Македонија 04.11.23 | 09:48

ВМРО-ДПМНЕ: Аферата „Диво месо“ на Онкологија покажува постоење на канцер-мафија

Скандалот на Клиниката за онкологија само кажува дека со Владата на СДС и ДУИ, криминалот и корупцијата се во сите пори на општеството, а најмногу доаѓа до израз таму...

Култура 15.10.22 | 11:58

Београдско драмско позориште вечерва со „Диво месо“ во Драмски

Београдското драмско позориште вечерва со почеток во 20 часот ќе ја изведе „Диво месо“, во Драмски театар во Скопје. „Диво месо“ е по текст на Горан Стефановски, а претставата...