Ознака: диего симеоне
Фудбал 19.01.21 | 11:58

Aтлетико сака да го задржи Симеоне

Атлетико сака да го обнови договорот со главниот тренер на тимот Диего Симеоне. Според „Ас“, клубот од Мадрид веќе го известил Аргентинецот дека има намера да го продолжи...

Фудбал 07.01.21 | 21:34

Го бара Аргентина: Дали Симеоне ќе си замине од Атлетико?

Аргентинската фудбалска федерација размислува да го покани Диего Симеоне на функцијата селектор на националниот тим, пренесува „Ел Чирингито“. Договорот на 50-годишникот...

Спорт 13.09.20 | 11:30

Тренерот на Атлетико Мадрид заразен со корона вирус

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне е заразен со корона вирус. Тестовите беа извршени во петокот, на 11 септември, а резултатите излегоа вчера. Симеоне нема симптоми,...

Фудбал 05.09.19 | 13:43

Симеоне: Градиме тим за кој секој натпревар е финалe

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, истакна дека го реформирал тимот по бројните трансфери кои тие ги направија летово. Според него, за неговите избраници, секој...

Фудбал 27.02.19 | 12:31

Мурињо за гестикулацијата на Симеоне: Замислете какви последици ќе имаше јас да го направев тоа

Жозе Мурињо за прв пат по отказот од Манчестер Јунајтед деновиве даде опширно интервју за британски „Телеграф“, во кое покрај тоа што направи една мала ретроспектива...