Ознака: Дарко Шариќ
Балкан 24.06.22 | 20:54

Небојша Стефановиќ наплаќал долгови за Дарко Шариќ!

Небојша Стефановиќ во времето кога тој беше министер за полиција наплаќал долгови за семејството на Дарко Шариќ, а за тоа наводно земал и голема провизија, дознава „Република.рс“...

Балкан 05.06.22 | 15:21

Балканските нарко кланови војуваат во Колумбија: Групата на Шариќ, кланот Америка и групата на Кека се борат до смрт поради кокаинот

Колумбиските власти откриле операции на три балкански картели во земјата. Станува збор за криминални групи предводени од Дарко Шариќ, Милета Миљаниќ и Дејан Стојановиќ...

Балкан 03.05.22 | 12:59

Човек од доверба на Ѓукановиќ му набавувал криптирани Скај телефони на Шариќ

Син на еден висок функционер на ДПС и син на еден од клучните луѓе во црногорското правосудство се споменати во документите на ЕУРОПОЛ, поврзани со комуникацијата преку...

Балкан 21.04.22 | 21:35

Силни се врските меѓу Шариќ и Кавачкиот клан

Врските меѓу шефот на нарко кланот Дарко Шариќ и црногорскиот кавачки клан со кој раководи Радоје Звицер се многу силни. Освен што ги застапува истиот адвокат Дејан...

Балкан 21.04.22 | 12:00

Kaко Шариќ наредил да го убијат Миловац во Еквадор

Смртта на Милан Миловац (47) познат како „цигла“, во Еквадор од организирана криминална група, која, според Обвинителството за организиран криминал, ја формирал Дарко...

Балкан 20.04.22 | 17:20

Шариќ криптираните телефони ги платил половина милион евра

Дарко Шариќ од Плевља, кој беше уапсен за шверц на 5,7 тони кокаин од Јужна Америка, наводно имал седум шифрирани и сателитски мобилни телефони кои ги користел за организирање...

Балкан 20.04.22 | 11:22

Шариќ бил вистинскиот шеф на Веља невоља

Последните сознанија во врска со истрагата за апсењето на Дарко Шариќ водат до заклучок дека тој од затвор ги координирал акциите на криминалниот клан на Вељко Беливук. Како...

Балкан 18.04.22 | 11:45

Ова е пријателот на Шариќ од Евкадор за кој од затвор наредил да го ликвидираат

Екипата на Дарко Шариќ на апликацијата Скај ги имале прекарите „Корлеоне“, „Кронос“ и „Феникс“.Преку оваа заштитена апликација го договориле убиството на Милан...

Балкан 14.04.22 | 13:51

Србија го уапси нарко босот Шариќ кој и онака беше дома

Нарко босот Дарко Шариќ е осомничен за организирање убиства на територијата на Србија и Црна Гора и во моментот се одвива апсење во неговата.Шариќ е во домашен притвор...

Балкан 28.02.22 | 15:15

Го покажа лицето: Вака денеска изгледа нарко босот Дарко Шариќ

Нарко босот Дарко Шариќ, кој е во притвор од март 2014 година, кога му се предаде на српското правосудство, денеска за прв пат по долго време се појави во јавноста. Спортски...

Балкан 25.01.22 | 15:11

Еден од водачите на Земунскиот клан се обидел да го убие Дарко Шариќ во затвор

По седум години поминати зад решетки, Дарко Шариќ од неодамна е пуштен во домашен притвор со наногица Одлуката ја донесе Апелацискиот суд во Белград, по што однесен...

Балкан 28.12.21 | 11:16

На Шариќ два часа во денот му ја исклучуваат алката на нога за да се прошета

Дарко Шариќ е префрлен од затворската ќелија, каде што повеќе од седум години поради шверц на 5,7 тони кокаин од Јужна Америка во Европа, во домашен притвор со наногица...

Балкан 27.12.21 | 09:27

Хациенда од неколку милиони евра: Погледнете ја куќата на Дарко Шариќ – балканскиот Ел Чапо

Дарко Шариќ веќе неколку дена ужива дома откако му беше одреден куќен притвор.Тој во домашен затвор ќе биде во неговата хациенда од неколку милиони евра во елитната...

Балкан 25.12.21 | 21:02

Убавата Лана најмногу се израдува што балканскиот крал на кокаинот е пуштен во домашен притвор

Дарко Шариќ, кому му беше укината пресудата за шверц на кокаин, беше ослободен од притвор по речиси осум години и првата ноќ ја помина во семејната куќа во Дедиње, Белград,...

Македонија 16.06.21 | 12:22

Македонски пасоши за ударната тројка на наркокартелот на Дарко Шариќ

Жељко Бојаниќ, Милан Миловац и Петар Чошиќ, најблиските соработници на Дарко Шариќ, најголемиот наркобос на Балканот, од 2019 користат македонски пасоши со украден идентитет....

Балкан 31.07.20 | 14:48

Падна пресудата за Дарко Шариќ – 9 години затвор за перење пари

Специјалниот суд во Белград го осуди денеска на вкупна казна од девет години затвор балканскиот наркобос Дарко Шариќ како организатор на криминална група, која „испрала“...

Балкан 31.07.20 | 13:09

За шверц на кокаин од 20 милиони евра Шариќ за три години ќе биде на слобода

Специјалниот суд во Белград го осуди денеска на вкупна казна од девет години затвор балканскиот наркобос Дарко Шариќ како организатор на криминална група, која „испрала“...

Балкан 10.12.18 | 11:21

Балканскиот наркобос Дарко Шариќ осуден на 15 години затвор

Комората на Специјалниот суд во Белград го осуди Дарко Шариќ на 15 години затвор во повторената постапка, за ѓверц на повеќе по пет и половина тони кокаин од Јужна Америја...