Ознака: чаир
Македонија 21.04.24 | 19:27

Мисајловски: Ветуваме 50 милиони евра за спортот за 4 години, 50 милиони евра во културата, 250 милиони евра за општините и 5 000 денари за пензионерите

„Оваа власт, ова се криминалци, бандити, кои што пробуваат да го украдот македонскиот народ и го крадат, како што ќе каже мојот пријател Муки, вели јас сум Aлбанец и ќе...

Македонија 21.04.24 | 19:12

Мицкоски од Чаир: На Македонија и треба обединување и единство, а не поделби, владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе вложи 1 милијарда евра за проекти во сите општини

Се чувствува победничка атмосфера и енергија, тоа е важно за сите нас и ни дава мотив да продолжиме посилно да се бориме. Овие денови кои ни преостануваат треба максимално...

Македонија 21.04.24 | 18:08

ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО ДПМНЕ во Чаир

Во тек е народен митинг на ВМРО ДПМНЕ во Чаир. Следете на овој линк  

Црна хроника 09.04.24 | 09:59

Пукање во Чаир: Едно лице рането со куршум, друго повредено со нож

Вчера во 18.58 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Чаир, А.П.(22) и А.П.(23), двајцата од Скопје, со огнено оружје и остар предмет биле нападнати од неколку...

Скопје 01.04.24 | 16:19

Државниот инспекторат за градежништво: Градоначалниците во Општина Чаир дозволиле хаотично бесправно градење

До инспекторат за градежништво и  урбанизам од 2010 година до крај на 2023 година  пристигнати се 327 претставки поднесени од страна на  физички или правни лица од Општина...

Скопје 26.03.24 | 14:32

Функционери на ДУИ живееле во дивоградби во Чаир, Меџити им средил да ги легализираат

Лидерот на партијата „Демократско движење“, Изет Меџити вчeра во емисијата „Клик Плус“ на ТВ21 проговори за дивоградбите во Чаир. Меџити како поранешен градоначалник...

Кошарка 15.03.24 | 22:12

„Европскиот“ Бујар Османи виде како ги тепаат играчите на МЗТ Скопје во Чаир

Натпреварот од Првата кошаркарска лига помеѓу Чаир и МЗТ Скопје беше прекинат откако гостиите од Аеродром  беа нападнати во соблекувалната на полувремето. Мечот во...

Црна хроника 01.03.24 | 17:43

Загинал работник на градилиште во Чаир

На 29 февруари во 23.05 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „8 Септември“ било пријавено дека околу 12.00 часот кај нив со тешки телесни повреди бил донесен Ч.В.(63)...

Македонија 13.02.24 | 21:14

Немате налепница: Нема проблем, во Чаир продаваат на „диво“ за 50 денари

Најбарана работа во Скопје денеска е налепница за возила на кое стои кодот НМК. Во центрите за технички преглад тешко се наоѓаат а возила има повеќе од изработени налепници. Затоа...

Црна хроника 10.01.24 | 12:44

Прегазен пешак во Чаир

Вчера во 17.30 часот било пријавено дека во Скопје на бул.„Никола Карев“ патничко моторно возило „хонда“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.А.(24) од Скопје,...

Црна хроника 18.12.23 | 09:52

Фатени двајца дилери од Чаир

На подрачјето на Чаир, вчера попладнето во заедничка и координирана акција, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија...

Црна хроника 10.11.23 | 21:39

Чаир ли е Кабул ли е: Во пукотница ранети двајца, повреден и доставувач на храна

Вчеравечер во 22:35 часот во СВР Скопје, од Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди биле донесени О.О. (25) и О.Е. (29),...

Црна хроника 10.11.23 | 17:58

Уште едно пукање во локал во Чаир: Тешко ранети две лица, настрада и доставувач

Вчеравечер во 22:35 часот во СВР Скопје, од Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди биле донесени О.О. (25) и О.Е. (29),...

Македонија 12.10.23 | 12:09

ДУИ: Да се истражи доделувањето на 16 милиони евра од општина Чаир на едно лице

Демократската унија за интеграција со загриженост ги следи медиумските известувања за флагрантна злоупотреба на јавните набавки во општина Чаир. Се известува дека...

Црна хроника 30.08.23 | 20:41

Јетон тепа Македонец на „Рекорд“, на „Инстаграм“ сам се фали со видео од нападот

„И за греота пиши пак така, еве ве доѓав на Рекорд“  Ова во описот на видеото кое сам си го објави на „Инстаграм“ го пишува Јетон од Чаир, кој на својот профил го сподели...

Црна хроника 17.08.23 | 12:46

Прегазен малолетник во Чаир

Вчера во 14.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Христијан Тодоровски Карпош“ во Скопје, патничко возило „фиат“ со скопски регистарски ознаки, управувано...

Македонија 14.08.23 | 09:31

Ковачевски гласаше за промена на името на улицата во Чаир во Адем Демачи

Димитар Ковачевски, како заменик министер за финансии и претставник на министерството за финансии гласал за Предлог листата за менување на имињата на улиците во град...

Сервиси 07.08.23 | 18:10

Без вода утре две улици во Чаир

Поради уличен дефект на водоводна цевка од ф-200 мм на ул. „Никола Малешевски“ бр.24, утре без вода ќе останат корисниците од ул. „Никола Малешевски“, како и дел од ул....

Македонија 06.08.23 | 08:45

Курти в петок доаѓа во Тетово и Чаир, домаќини градоначалниците Касами и Ганиу

Албин Курти, премиерот на Косово в петок, два дена пред промоцијата на новата партија на Изет Меџити, доаѓа во посета на Тетово и на скопската општина Чаир. Домаќини ќе...

Црна хроника 04.08.23 | 08:41

Крвава пресметка со пиштоли и ножеви на две семејства во Чаир, малолетник во болница

Четири лица, меѓу кои и еден малолетник се повредени во крвавата пресметка меѓу соседи од две семејства во Чаир средата вечер. Како што соопштија од МВР, полициски службеници...