Ознака: чаир
Сервиси 16.09.21 | 13:52

Половина Чаир е без вода

Без вода денеска од 13:20 часот се корисниците од улиците „Цветан Димов“ и „Христијан Тодоровски Карпош“ во Чаир. Како што соопшти Регионалниот центар за управување...

Црна хроника 09.09.21 | 13:34

Се судрија три возила во Чаир, двајца повредени

 Две лица се повредени во сообраќајка која се случи денеска на улица „Христијан Тодоровски Карпош” во Чаир. Од МВР информираат дека според првичните информации во...

Скопје 06.09.21 | 21:43

Пацоли ќе ги гради катните гаражи во Чаир што Ганиу ги вети пред 4 години

Катните гаражи кои Висар Ганиу ги вети пред 4 години, сега ќе ги гради Беџет Пацоли, директор на компанијата Мабетекс, кој денеска потпиша меморандум за соработка за...

Црна хроника 15.08.21 | 19:16

Во Чаир од џип во движење биле испукани истрели кон автомобил со три лица

На 15.08.2021 во 05.00 часот во СВР Скопје, А.Ѓ.(38) од Скопје пријавил дека додека биле заедно со С.Д.(22) и М.З.(20) во патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, на...

Македонија 11.08.21 | 13:18

Граѓани со закажан термин за ревакцинација не може да дојдат на ред: Хаос во вакциналниот пункт во Чаир

Турканици и напнатост меѓу граѓаните кои чекаат да се вакцинираат пред и во поликлиниката Чаир. Возрасна жена на околу 80 години со закажан термин за ревакцинација и...

Сервиси 28.07.21 | 10:04

Дел од Чаир денеска нема да има вода

Поради изведување на водоводен приклучок ф-100 милиметри на улица „Кумбара“ бб, во близина на авто школа „Хирда“, денеска прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците...

Здравје 21.07.21 | 12:11

50-годишна жена роди здраво бебе во Гинекологија „Чаир“

По 27-годишна битка со стерелитетот, 50-годишна жена родила здраво бебе во скопската Гинекологија „Чаир“, објави „24 Вести“. Од болницата велат дека целиот медицински...

Скопје 16.07.21 | 17:05

Алијанса за Албанците: ЈО е слепо за обејктот што дури и на чаирчани им го попречува сонцето

Поминаа неколку дена откако Истражувачка репортерската лабораторија го осуди скандалот со објектот „Титаник“ во Општина Чаир, изграден без дозвола од лица блиски...

Црна хроника 29.06.21 | 11:27

Пешаци, меѓу кои и девојче, настрадаа по судир на џип и „шкода“ на Пластичарска

Двајца пешаци се тешко повредени во сообраќајката што се случи вчеравечер на Пластичарска. Како што соопшти МВР, во 22.15 часот било пријавено дека на крстосница на бул.„Никола...

Скопје 28.06.21 | 12:10

Ганиу по втор пат ќе ја бара поддршката од граѓаните на Чаир

Градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу, најави дека повторно ќе се кандидира за функцијата. Атакувам на вториот мандат, но треба до крај да ги почитуваме одлуките на партијата...

Црна хроника 10.06.21 | 14:16

Прегазен малолетник во Чаир

Во СВР Скопје вчера било пријавено дека на улицата „Љуба Ивановиќ“ во Скопје, патничко моторно возило „пежо 108“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Д.(57),...

Скопје 08.06.21 | 10:52

Министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини во посета на Општина Чаир

Градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу денеска беше домаќин на министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини. Средбата се одржа непосредно...

Црна хроника 25.05.21 | 18:53

Гореле повеќе дуќани: Пожарникарите едвај стигнале до објектите на Цветан Димов од паркираните возила

Попладнево голем пожар избувна во близина на Чаирчанка, објави ТВ21. Според информациите на репортерот на ТВ21 од лице место, зафатени се 4 објекти, за среќа нема повредени...

Скопје 25.05.21 | 14:41

Градоначалникот на Чаир има желба да се кандидира за нов мандат, но одлуката е на лидерот и органите на ДУИ

Градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу, најави дека има желба да се кандидира за втор мандат, но истакна дека за тоа ќе одлучуваат органите и лидерот на ДУИ. И на...

Црна хроника 24.05.21 | 21:26

Скопјанец се степал со обезбедувањето во казино во Чаир

Триесет и осумгодишен скопјанец е пријавен дека се тепал со обезбедувањето во казино. Полицијата соопшти дека инцидентот се случил синоќа пред казино на подрачјето...

Црна хроника 19.05.21 | 12:22

Жена прегазена во Чаир, возачот избегал

Во текот на вчерашниот ден полицијата добила пријава дека на крстосница од улиците „Македонско-косовска бригада“ и „Втора македонска бригада“, патничко возило удрило...

Црна хроника 04.05.21 | 12:12

Прегазен малолетник во Чаир, пренесен на Клиники со тешки повреди

Малолетник е тешко повреден во несреќата што се случила вчеравечер во 19.25 часот на крстосницата од ул.„Македонско Косовска Бригада“ со ул.„Џон Кенеди“ и ул.„362“ во...

Црна хроника 24.03.21 | 16:34

Скопјанец пронајден мртов на улица во Чаир

Скопјанец бил пронајден мртво во скопската населба Чаир. Според билтенот на МВР настанот се случил вчера утро, околу 8 часот и 30 минути. На 23.03.2021 во 08.30 часот во СВР Скопје...

Црна хроника 10.03.21 | 21:12

Се запали покрив во Чаир: 12 пожарникари се бореа со огнот

Пожар избувнал на кровна конструкција од зграда која се наоѓа во близина на стадионот во Чаир. По примената дојава за запален кров поради опасност од ширење упатени...

Скопје 18.02.21 | 18:48

На минусни температури се греат „на рати“: На жители на Чаир два дена им снемува струја

Жители на улицата „157“ во Чаир, лоцирана во близина поликлиниката „Бит пазар“ два дена, на температури што се симнаа и до -10 степени Целзиусови по неколку часа седеле...