Ознака: Букурешт
Балкан 25.08.21 | 09:20

Ова се вика протест: Букурешт се крена против корона мерките

Главниот град на Романија се крена против корона мерките. Во Романија вчера се одржа еден од најголемите протести против корона мерките. Излегоа над 100.000 луѓе во Букурешт...

Здравје 01.07.21 | 15:54

Во поликлиниката Букурешт измислија нова гранка на медицината

Се извинувам, дали некој знае која гранка не медицината е ова? Ми личи на Дерматовенерологија, ама да си прашам. Сепак луѓето ја порачале, можеби ја платиле, ја закачиле...

Фудбал 17.06.21 | 10:29

Навивач на стомак се лизга по дождот, други пеат патриотски песни – еуфоријата не попушта во Букурешт!

Првиот пораз за македонските фудбалери не ја намали еуфоријата на навивачите во Букурешт. Напротив, вчера нова тура со поддржувачи пристигнаа во Романија, каде денеска...

Фудбал 16.06.21 | 23:44

Вечерва во Букурешт и Украниците навиваа за Македонија

Вечерва во Букурешт на македонските навивачи им се придружија и Украниците.

Твитови 13.06.21 | 17:46

Итар Пејо го поведе орото во Букурешт

Каде без Бисер Балкански 🇲🇰 pic.twitter.com/RGvfjq2q6n — 𝙎𝙥𝙤𝙧𝙩 𝙇𝙞𝙛𝙚 (@SportLifeBet) June 13, 2021

Фудбал 13.06.21 | 16:12

„Република“ во Букурешт: Maкедонските навивачи со песна заминаа на стадионот

Се загрева атмосферата пред првиот натпревар на Македонија на Европското првенств. Низ Букурешт се слушаат македонски песни од „Фалангата“ која е во голем број и ќе...

Фудбал 13.06.21 | 15:00

„Изллези момче право на тераса“….македонските навивачи се загреваат за мечот

На три часа пред почетокот на мечот македонските навивачи се подтовени.Кафулињата во Букурешт се претоворени во црвена зона каде се пее „излези момче право на тераса“...

Фудбал 13.06.21 | 11:14

На пат за Букурешт

Со знамиња се тргна на пат кон Букурешт. Одиме на победа

Македонија 13.06.21 | 10:37

Зоран Заев замина за Букурешт, од трибините ќе ја бодри Македонија

Премиерот Зоран Заев денес ќе биде на трибините во Букурешт на првиот натпревар на македонската репрезентација на дуелот со Австрија. Македонија дебитира на големите...

Фудбал 12.06.21 | 23:23

„Фалангата “ се загрева: „Букурешт е македонски град, македонски град“

„Букурешт е македонски град, македонски град“, вака навиваат навачите кои пристигнаа во главниот град на Романија да ја бодрат нашата репрезетнтација на утрешниот...

Фудбал 10.06.21 | 13:04

Кој купи билет купи: Мали се шансите УЕФА да дозволи повеќе гледачи на стадионот во Букурешт

По шпекулациите кои се појавија денес во некои македонски медиуми дека романската влада донела одлука за зголемување на посетители на натпреварите во Букурешт од ЕВРО...

Фудбал 08.06.21 | 13:01

Македонското знаме веќе се вее во Букерешт: Фудбалерите пристигнаа на ЕУРО

По двочасовен лет со чартерот на „Кроација ерјанс“, македонската фудбалска репрезентација слетаа на аеродромот во Букурешт. Летот поминал во добра атмосфера, а веднаш...

Фудбал 08.06.21 | 11:37

Прирачник за македонските навивачи во Букурешт: Без нараквица и маска нема влез на стадионот

Македонската фудбалска репрезентација го игра првиот натпревар на Европското првенство во недела на 13. јуни 2021 година во 19 часот по локално време (18 македонско) на Националната...

Фудбал 02.06.21 | 11:59

Објавени сложените процедури за влез на македонските навивачи на стадионот во Букурешт за натпреварите на ЕУРО 2021

Фудбалската федерација на Македонија на својата веб-страница објави на кои лица ќе им биде дозволен пристап на стадионот во Букурешт за време на Европското првенство...

Фудбал 31.05.21 | 09:23

Македонија ќе има голема поддршка во Букурешт: Нема да биде потребен ПЦР тест ниту потврда за вакцина

Романската фудбалска федерација објави правила за навивачите кои планираат да присуствуваат на натпреварите во Букурешт. Ова е добра вест за нашите навиачи кои се...

Фудбал 27.05.21 | 19:51

Одиме за Романија: За во Букурешт нема да треба ниту ПЦР тест

Македонија ќе има сигурно голема поддршка на ЕП откако романските власти донесоа одлука за македонските фанови нема да биде потребен ниту ПЦР тест, ниту документ за...

Фудбал 26.04.21 | 10:23

Добра вест: Во Букурешт ќе има гледачи, за влез на Македонци ќе треба ПЦР тест или потврда за вакцина

Добра доаѓа од  Букурешт градот каде што Македонија треба да игра два натпревари на  ЕУРО 2020. Романската фудбалска федерација побарала од Минстерството за здравство...

Фудбал 09.03.21 | 23:49

Македонија наместо во Плоешти ќе ѝ гостува на Романија во Букурешт

Иако првично беше одредено дека стартот на македонската фудбалска репрезентација на 25 март ќе биде во Плоешти на гостувањето кај Романија, сепак дуелот од првото коло...

Фудбал 04.03.21 | 17:57

Резервирајте навреме билет и авион: Maкедонија ќе игра пред публика во Букурешт

Фудбалската репрезентација на Романија соопшти дека на трите натпревари во групната фаза и дуелот од осминафиналето ќе биде дозволено присуство на публика. Ова значи...

Фудбал 27.01.21 | 12:00

Засега за Македонија сигурни се Букурешт и Амстердам за ЕУРО

УЕФА има намера да биде домаќин на завршниот турнир на ЕП 2020 во 12 градови, како што беше претходно планирано, пренесува „Индипендент“. Според британскиот весник, дури...