Meчот Романија-Косово е прекинат поради транспарент   „Косово е Србија“. Гостите се налутија и судијата ги испрати играчите во соблекуваланата.

Романија е една од петте членки на ЕУ која не ја признава независноста на Косово.

 

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.