Ознака: Бугарија-Македонија
Фудбал 26.09.22 | 17:44

Бугарските медиуми забележуваат дека во Скопје нема фудбалска атмосфера

бугарските медиуми потенцираат дека во Скопје е мирно на 4-5 часа пред стартот на балканското дерби меѓу Македонија и Бугарија и дека воопшто нема фудбалска атмосфера...

Фудбал 02.06.22 | 20:55

Милевски: Не можам да не сум задоволен како игравме

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија Благоја Милевски после ремито денеска во Разград со Бугарија (1-1) изјави дека Македонија ја надигра Бугарија...

Фудбал 02.06.22 | 20:02

Францускиот судија ја спаси Mакедонија во Разград, освоивме само бод

Македонската фудбалска репрезентација се враќа со бод од Разград. Иако нашиот тим беше подобар тоа не беше доволно за победа. Причина за тоа се неколкуте отсуства, пред...

Фудбал 02.06.22 | 19:19

Македонија се враќа, Ристовски за 1-1

Македонија се враќа во игра во Разград. Милан Ристовски израмни на 1-1. Во вториот дел Македонија игра далеку подобро со влезот во игра на Бабунски и Миоски. Францускиот...

Фудбал 02.06.22 | 18:13

Водство за Бугарија: Eчи „никогаш северна само Македонија“ и „Гоце Делчев“ среде Разград

Започна натпреварот помеѓу Бугарија и Македонија во Лигата на нации. Бугарија води со 1-0,Нашата репрезентација ја има поддршката од неколку стотина навивачи во Разград....

Фудбал 17.12.21 | 09:52

Бугарите најавуваат дека ќе го освојат првото место во нашата група во Лигата на нации

Како „исклучително добра“ бугарскиот селектор Јасен Петков ја оцени жрепката во Нион која за противници на неговите фудбалери во Лигата на нации им ги донесе македонската,...