Ознака: Борис Тадиќ
Балкан 11.02.21 | 08:23

Тадиќ: Владата на Вучиќ го создаде Веља невоља

Поранешниот српски претседател Борис Тадиќ изјави дека наместо да ја слушаат владината пофалба за апсењето на групата на Вељко Беливук, „тие треба да сносат одговорност...

Балкан 04.01.21 | 19:12

Мрка и Тадиќ во болничка акција: На сестрите им се лизнал пациент, политичарите скокнале да го креваат

Почесниот претседател на СПС Милутин Мркоњиќ и лидер на СДС и некогашниот српски претседател Борис Тадиќ денес имале необична „спасувачка“ акција во болницата во...

Балкан 05.12.20 | 09:20

Борис Тадиќ е позитивен на коронавирус

Поранешниот претседател на Србија и претседател на опозициската Социјалдемократска партија Борис Тадиќ е позитивен на коронавирус. Тадиќ ја објавил веста на Твитер...

Вести 08.05.20 | 09:30

Поранешниот претседател Тадиќ смета дека сегашниот владее со помош на кланови и фаланги

Претседателот на Социјалдемократската партија и поранешен српски претседател Борис Тадиќ синоќа ја повика српската опозиција да се обедини, обвинувајќи го актуелниот...

Балкан 06.04.20 | 10:22

Поранешниот претседател Тадиќ со критика за сегашниот: Вучиќ е специјален воспитувач на нацијата

Поранешниот српски претседател и лидер на Социјалдемократската партија (СДС), Борис Тадиќ, оцени дека, паралелно со борбата против коронавирусот и „под мантија на таа...

Балкан 11.03.19 | 21:19

Тадиќ за Косово: Мора да има ревизија на Бриселскиот договор, а тоа е многу опасно

Некогашниот претседател на Србија и лидер на Социјалдемократската партија, Борис Тадиќ, изјави дека никогаш не бил за поделба на Косово, туку дека прифатил ентитетско...