Ознака: Борис Стојменов
Македонија 03.11.22 | 09:05

Тасевски ги спореди Цули и Стојменов: Глупаци сме, пресреќни сме само за сеирот, а никој за ништо не одговара

Наместо да излеземе со ластегарки и еден по еден да ги сотреме од ќутек, ние мастурбираме пред ТВ-то на нивните препукувања и фалења кој појше пари украл и како мангупски...

Македонија 05.05.22 | 23:26

Стојменов: Заев стои зад блокадата на градилиштето „Беко“, притисокот беше да го продадам евтино

Не градоначалникот на Центар, туку поранешниот премиер Зоран Заев стои зад блокадите за градилиштето кај поранешната стоковна куќа „Беко“ во центарот на Скопје, вели...

Македонија 04.05.22 | 15:26

Oбвинение против Борис Стојменов

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно физичко и едно правно лице, кои се товарат дека сториле кривично дело – Бесправно градење...

Економија 06.07.21 | 22:48

Стојменов: Држава без свое земјиште не е држава

Зборувајќи за приватизацијата на државното земјиште, поранешниот министер за финансии Борис Стојменов во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 потенцираше дека држава без...

Вести 26.07.20 | 19:24

Стојменов заработи кривична по кавгата со инспекторите

Бизнисменот Борис Стојменов заработи кривична пријава по вчерашната расправија со инспекторите на Општина Центар, како и полициските службеници кои ги придружуваа. Стојменов...

Скопје 25.07.20 | 14:50

Стојменов тврди дека хотелот не е дивоградба и дека му бараат мито од 1 милион евра: Инцидент на градилиштето на „Беко“

Денеска полицијата во центарот на Скопје избрка градежни работници од објект за кои велат дека нема дозвола за градба. Присутен беше и сопственикот Борис Стоjменов...