Ознака: Борис Бекер
Останати спортови 22.10.20 | 17:14

Борис Бекер на суд за трофеите од Вимблдон

Поранешниот германски тенисер Борис Бекер се појави на суд во Лондон, обвинет е дека не ги предал двата трофеја од Вимблдон, кои требал да ги продаде. Борис Бекер се изјасни...

Останати спортови 08.09.20 | 20:11

Бекер за Ѓоковиќ: Љубоморен им е на Федерер и Надал!

Поранешниот тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер призна дека многу пати во текот на нивната меѓусебна соработка го предупредил српскиот ас дека не треба да се однесува...

Останати спортови 17.02.20 | 16:47

Нож во грб: Борис Бекер даде загрижувачка изјава за Новак

Освојувачот на шест грен слемови Борис Бекер за азиските медиуми дал чудна изјава поврзана со српскиот тенисер. Германецот претходно зборувал дека додека го тренирал...

Останати спортови 29.06.19 | 17:30

Банкрот на Борис Бекер во живо: На аукција се трофеите, рекетите, дури и чорапите

Поранешниот германски тенисер, Борис Бекер, ги ставил на аукција личните работи, трофеи и сувенири во вредност од 230.000 милиони евра за да собере пари и да ги исплати долговите,...