Ознака: блокирање
Свет 23.06.21 | 09:25

САД блокирале и заплениле 36 ирански интернет страници

Американските власти соопштија дека заплениле 36 домени на веб-страници за вести поврзани со иранската влада кои наводно ширеле дезинформации како дел од пропагандна...

Економија 23.02.21 | 11:38

УЈП ја блокирала сметката на Бест Веј Инвестмент

Телевизијата „24 Вести“ во вчерашната информација за тоа со каков имот располага поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, кој избега пред пресудата за случајот „Таргет...

Свет 18.02.21 | 13:09

Тивка војна меѓу компанијата и државата: Фејсбук блокира австралиски владини профили

Профилите на австралиското Биро за метеорологија, на државни здравствени установи, на лидер на опозиција од Западна Австралија, на хуманитарни и други организации,...

Свет 14.01.21 | 11:52

Првиот човек на Твитер признава: Блокирањето на Трамп беше опасен преседан, но правилна одлука

Директорот на американската компанија „Твитер“, Џек Дорси изјави дека блокирањето на профилот на претседателот на САД, Доналд Трамп на социјалните мрежи било правилната...

Македонија 22.10.20 | 20:12

Милошоски: Османи има добиено нон пејпер под кои услови Бугарија би дозволила меѓувладина конференција без да ја блокира Македонија

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа посочи дека проблемот со Бугарија и најавеното вето од бугарска страна и смета дека ноември не е последниот...

Скопје 11.09.20 | 17:24

Стоп за изградбата на бетонски ѕид: Жителите на Ѓopче Петров утре излeгyват на протест

Ѓорчепетровци во сабота излегуваат на мирен протест, велат точно на пладне ќе ја блокираат главната улица во населбата. Граѓаните на населбата Дексион организирани...

Македонија 10.08.20 | 08:37

Нехумано однесување на министерот за здравство: Филипче блокирал пациентка со ретка болест која чека лек за да преживее

Министерот за здравство Венко Филипче на „Инстаграм“ блокирал пациентка од Скопје, која побарала помош од него во битката со опасна, ретка и тешка болест. Младата...

Скопје 07.11.19 | 09:10

Присилна наплата и блокирање на сметките на должниците за 2018 година

Град Скопје ги информира граѓаните дека во согласност со одредбите од Законот за даноците на имот за присилна наплата јa почнa постапката за присилна наплата на неплатените...

Скопје 05.12.18 | 12:15

Попладне посебен режим на сообраќај низ центарот на Скопје

Посебен режим на сообраќајот низ централното подрачје во Скопје ќе има денеска попладне поради одржување на протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ. Од Министерството...