Ознака: безживотно тело
Црна хроника 18.05.20 | 15:37

Мртвиот маж пронајден на Матка бил ликвидиран

Со куршум во глава бил застрелан мажот чие тело пред три дена беше најдено закопано под карпа над селото Горно Матка, објави „Телма“. Од истрагата за телевизијата потврдија...

Црна хроника 14.10.19 | 14:42

Безживотно тело пронајдено покрај пат во тетовско

Безживотно тело на 67 годишен маж е најдено покрај пат во тетовското село Рогачево вчера околу 16 часот, соопшти денеска СВР Тетово. На телото немало траги на насилство,...

Црна хроника 20.06.19 | 18:10

Исчезнатиот Ристо Иљашев пронајден мртов

Струмичанецот Ристо Иљашев, по кого семејството трагаше повеќе од еден месец, е човекот пронајден мртов денеска кај браната Турија во делчевско, дознава „Република“...

Црна хроника 20.06.19 | 15:32

Безживотно тело пронајдено денеска кај браната Турија, полицијата врши увид

Безживотно тело денеска е пронајдено кај браната Турија во делчевско, потврдуваат за „Република“ од СВР Струмица. Како што информираат оттаму, во моменов полицијата...

Црна хроника 09.03.19 | 17:27

Бугарин е починатиот маж пронајден на кејот во Маџир Маало

Бугарскиот државјанин Георги Б.Д. (65) е починатиот маж пронајден утрово под железничкиот мост во Скопје, објави „24 Инфо„. Неговото тело е пронајдено под мостот на кејот...

Црна хроника 02.02.19 | 18:08

Безживотно машко тело пронајдено на пруга кај Велес

Mашки труп бил пронајден на пругата Велес – Градско. Телото било кај железничката станица „Згрополци“ и е најдено вчера во 18.45 часот. Машиновозач го забележал телото...

Црна хроника 28.01.19 | 11:12

Безживотно женско тело пронајдено во близина на охридското село Горно Коњско

Беживотно тело на женско лице вчера околу 17 часот било пронајдено во близина на охридското село Горно Коњско. Според полициското соопштение, телото го забележал припадник...