Ознака: беровско езеро
Македонија 14.11.22 | 08:45

Богоев купил огромен имот со маркица за хотел на брегот на Беровско езеро по „багателна” цена

На шиткачите на семакедонското од СДС им е смешно што голтарот Стефан Богоев од политика замина како хотелиер, купувајќи огромен имот со маркица за хотел на брегот на...

Македонија 13.11.22 | 14:38

Богоев: Имотот на Беровското езеро беше на татко ми, сега е на мајка ми

Откако ВМРО-ДПМНЕ обвини дека поранешниот градоначалник на скопски Карпош, дека станува хотелиер на брегот на Беровското езеро, Стефан Богоев за „Фокус“ објаснува...

Македонија 18.07.22 | 13:42

Мајката на Стефан Богоев ќе гради хотел кај Беровско Езеро

Mајката на потпретседателот на СДСМ и поранешен градоначалник на Карпош, Стефан Богоев, партнерски ќе гради хотел на еден трите патишта кои го опкружуваат Беровското...

Црна хроника 03.07.22 | 11:41

Момче се удави во Беровско Езеро, пронајдено му е телото

Пронајдено е телото на 14 годишното момче кое вчера се удави во Беровско Езеро. Информацијата ја потврди портпаролот на СВР Штип, Гордана Панајотова, која за МИА информира...

Црна хроника 02.07.22 | 18:26

14 годишно дете се удави во Берово – се пребарува езерото!

Младо момче од Берово, на возраст од 14 години се удавило на Беровско езеро. Моментално екипи на ОВР Берово се на местото на несреќата, каде вработени во полициската станица...

Црна хроника 02.01.22 | 19:18

Струмички „пасат“ изгоре на Беровско Езеро

Во близина на Беровското Езеро изгорел автомобил марка „„фолксваген пасат“. На 01.01.2022 во СВР Штип е пријавено дека на Беровското Езеро, кај поранешен угостителски...