Младо момче од Берово, на возраст од 14 години се удавило на Беровско езеро.

Моментално екипи на ОВР Берово се на местото на несреќата, каде вработени во полициската станица веќе саат време го пребаруваат местото.

Повеќе информации наскоро…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.