Ознака: Бања Лука
Балкан 25.01.21 | 14:31

Анестезиолог сексуално малтретирал млад пациент во кома

Општиот суд во Бања Лука го потврди обвинението против поранешниот началник во Клиниката за анестезија и интензивно лечење на УКЦ Република Српска д-р Дарко Голиќ за...

Балкан 25.12.20 | 10:28

Расипништвото мора да запре: Новиот градоначалник на Бања Лука ги одзеде клучевите од службените автомобили

Новиот градоначалник на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ, кој вчера официјално ја презеде функцијата, во својата првата одлука нареди сите клучеви од над 50 службени автомобили...

Балкан 27.03.20 | 13:35

Заразени со коронавирус избегале од болница во Бања Лука

Полициски службеници во Бања Лука идентификувале и лоцирале две лица кои се дијагностицирани со коронавирус, а избегале од Клиниката за инфективни болести, објави...

Балкан 21.01.20 | 13:51

Блудничел над анестезиран пациент: Уапсен началникот на Клиниката за анестезија во Бања Лука

Докторот Дарко Голиќ, началник на Клиниката за анестезија и интензивно лекување при Ургентниот клинички центар во Бања Лука, е уапсен под сомнение дека блудничел над...

Балкан 21.01.20 | 10:21

Во БиХ поради загадениот воздух годишно умираат по 3.300 луѓе, најмногу во Сараево и Бања Лука

Големото загадување на воздухот во бројни градови во Босна и Херцеговина годишно предизвикува прерана смрт на повеќе од три илјади лица, а државата губи повеќе од милијарда...

Балкан 16.07.19 | 23:30

Во Бања Лука пронајден еден тон дрога

Во оперативната акција „Уникат” на подрачјето на Бања Лука, полицијата на Република Српска пронајде голема лабораторија за производство на марихуана и уапси четири...

Балкан 31.12.18 | 12:47

Oткажан дочекот на Нова година: Бања Лука без прослава

Градоначалникот на Бања Лука Игор Радојќиќ изјави денеска дека во тој град нема да се одржат планираните новогодишни концерти и прослави со цел да се избегнат евентуални...