Ознака: банани
Останати спортови 14.02.24 | 10:25

Овие две намирници му даваат надчовечка енергија на Ноле

Познато е дека Новак Ѓоковиќ многу внимава на исхраната. Тој за време на мечот конзумира многу урми кои имаат изобилството на витамини и минерали,  богати се со антиоксиданси,...

Здравје 06.12.23 | 14:27

Нутриционист предупредува ова популарно овошје да не се јаде за појадок

Ако сте како повеќето, брзате наутро и појадувате нешто што може да се јаде во движење. Затоа, бананите се популарен избор, но според нутриционистот Дерил Џофре, тие треба...

Балкан 09.11.23 | 21:12

Црна Гора: Уништени 20 тони банани поради премногу пестициди

Инспекторите во Црна Гора во септември уништиле околу 20 тони банани кои содржеле пестициди во поголема количина од дозволената, јавува Радио и телевизија на Црна Гора...

Свет 18.10.23 | 08:03

Во Холандија запленети 7.7 тони кокаин во банани

Холандската полиција заплени 7,7 тони кокаин во Блајсвајк, село северно од Ротердам и приведе шест лица. Холандската полиција вчера соопшти дека уапсила шест мажи северно...

Свет 10.08.23 | 17:58

Во Ротердам запленети повеќе од осум тони кокаин скриени во контејнер со банани

Граничните службеници на пристаништето во Ротердам заплениле повеќе од осум тони кокаин скриени во контејнер со банани, соопшти денеска холандското обвинителство. Британските...

Балкан 25.07.23 | 08:49

Албанска банда прошверцувала 5 тони кокаин во кутии со банани

Шпанските власти разбиле албанска криминална банда која шверцувала 5 тони кокаин скриен во товар со банани, при што биле уапсени пет лица, јавија албанските медиуми. Дрогата...

Свет 11.06.22 | 13:13

Повеќе од 800 килограми кокаин пронајдени во кутии со банани во супермаркети во Чешка

Локалната полиција заплени 840 килограми кокаин пронајдени во гајби со банани во супермаркети во два града во Чешка. Вредноста на дрогата се проценува на 81 милион евра,...

Балкан 31.01.22 | 07:59

Пријател на Заев и Груби ќе се испитува за шверц на 500 килограми кокаин во банани

На седницата на Комисијата за безбедност и одбрана на црногорскиот Парламент денеска се очекува да се одржи контролна расправа со шефовите на Владата, полицијата и...

Балкан 12.01.22 | 18:47

Кокаин пронајден во пакети со банани во магацин во Подгорица

Во магацинот на логистичкиот центар „Воли“ во Подгорица, пронајдена е сомнителна материја во пакет со банани, за која постои сомневање дека е кокаин, пишува „Подгорица...