Ознака: банана
Црна хроника 20.02.20 | 09:58

Во бананите на „Банекс“ компани е пронајден кокаинот во Крушопек

Во пратката банани која од Мексико, преку Албанија пристигна во Македонија полицијата пронашла килограм кокаин, кој бил дел од поголема пратка од 1,3 тон кокаин. Увозник...

Останати спортови 20.01.20 | 17:27

Тенисер се изживуваше со девојче кое собираше топки!

Францускиот тенисер Елиот Бенхетрит се најде на удар во јавноста поради своето однесување на квалификацискиот меч на Австралија опен против Дмитриј Попка. Елиот Бенхетрит...

Здравје 28.07.19 | 16:12

Тешката болест на Ким Кардашијан, сепак, се лекува – со кора од банана

Најпозната „тешка и неизлечива болест“, судејќи по таблоидите, е псоријазата на Ким Кардашијан. Но, нека бидат спокојни сите фанови, ете и за оваа болест постои лек,...

Здравје 30.04.19 | 11:03

За што сѐ може да се употреби бананата?

За многу луѓе бананата е само совршено овошје за појадок или меѓу оброк. Но, намената на ова егзотично овошје е многу поширока. Погледнете ги 8-те причини зошто треба...

Здравје 31.03.19 | 11:53

Kaко да препознаете здрава банана?

Здравственото истражување спроведено во Јапонија покажува целосно зрелата банана произведува супстанца TNF (Tumor Necrosis Factor) која има способност да се бори против клетките...

Здравје 07.12.18 | 19:03

Мицковски: Цело време е најзагадено, јебали ве моркови и банани

Министерот за здравство проникливо ни порача дека е загадено, па ако веќе не мораме, да не излегуваме од дома, да носиме маски и да јадеме моркови и банани, пардон, храна...