Ознака: автокоманда
Скопје 20.11.21 | 20:35

Зголемен капацитетот на белите дробови на Скопје со 50 нови дрва: Акција за садење во Автокоманда и Железара

Група волонтери, невладини организации и еколошки активисти заедно со локални жители посадија 50 дрвца во Автокоманда и во Железара. Железара и Автокоманда добија по...

Македонија 07.09.21 | 17:42

ВО ЖИВО: Изјава на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред плоштадот во Автокоманда

Попладнево во 18:15 часот претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред плоштадот во Автокоманда ќе даде изјава за медиумите.

Црна хроника 19.08.21 | 13:42

Сообраќајка во Автокоманда создаде огромна колона

Утринава се случила сообраќајна несреќа во скопската населба Автокоманда, спроти бензинската Макпетрол. Како што објави „Слободен печат“, според очевидци, поради...

Македонија 14.07.21 | 14:12

Мицкоски: Промоцијата на политките на ВМРО-ДПМНЕ вечерва на плоштадот во Автокоманда од 20 часот

Бидете дел од промоцијата на политките на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва на плоштадот во Автокоманда од 20 часот, напиша на својот фејсбук профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...

Црна хроника 16.05.21 | 12:45

Tри девојки во Автокоманда се забиле во камион

Вчера во 14.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од бул.„Александар Македонски“, ул.„Интернационални бригади“ и ул.„16. Македонска бригада“ се случила...

Црна хроника 22.04.21 | 20:35

Вечерва се запали камион во Автокоманда

Скопските пожарникари вечерва интервенираа во населбата Автокоманда каде се запалил камион, објави 24 Инфо. Пожарот е локализиран, но од Противпоарната бригада уште...

Скопје 22.03.21 | 00:16

Што се случува во Железара? Чудна светлина и искрење, реонот остана без струја

Чудна светлина и искрење се гледаат од Автокоманда и Железара. Паднато дрво предизвикало спој во трафостаница на ЕВН во скопската населба Железара. На Твитер се појавија...

Скопје 22.02.21 | 15:25

Протест на вработените во ноќните клубови, музичари и фото-студија

Иницијативниот одбор за протест на рестораните кои работат организирани прослави, заедно со ноќните клубови, музичарите и фото студијата денеска повторно на протест...

Црна хроника 16.01.21 | 17:53

Се судрија два автомобила и градски автобус: Тешка сообраќајка во Автокоманда

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва во скопска Автокоманда во непосредна близна на студентскиотм дом „Стив Наумов“. Во сообраќајката учествуваа два автомобила...

Сервиси 18.11.20 | 21:47

Утре без вода делови од Автокоманда

Без вода утре од девет часот ќе бидат корисниците од општина Гази Баба бо околината на хотел „Континентал“, факултетите и „Пуцко Петрол“, а  со намален притисок ниска...

Црна хроника 01.11.20 | 17:37

Пукање во Автокоманда: Возач на „голф“ со тетовски ознаки испукал куршум во комбе

Вчера околу 17.00 часот во СВР Скопје, А.Х.(30) пријавил дека додека управувал товарно моторно возило „фолксваген“ со тетовски регистарски ознаки во кое имало и други лица,...

Скопје 07.09.20 | 10:19

Колони автомобили заглавени на влезот во Скопје кај Автокоманда

Редици колони утринава се создале на влезот на Скопје во Автокоманда. Сведоци за Курир велат дека утрово сообраќајот таму е закрчен, а истото се случувало и вчера вечерта...

Црна хроника 02.06.20 | 10:20

Се преврте автомобил во Автокоманда

Утринава на влезот во Скопје, кај градинската во Автокоманда се случи тешка сообраќајна несреќа, при што автомобил со битолски регистарски ознаки се преврте на кров. За...

Црна хроника 21.06.19 | 17:17

Тинејџер синоќа нападнат од неколку лица во Автокоманда

Синоќа околу 21 часот во СВР Скопје, Љ.Ж.М. (48) од Скопје пријавила дека на ул. „16 та Македонска Бригада“, населба Автокоманда, нејзиниот 17 годишен син бил физички нападнат...

Скопје 23.05.19 | 15:22

Колони возила се заглавени на влезот во Скопје кај Автокоманда

Колони возила се заглавени на влезот во Скопје кај Автокоманда, објави 24 вести. Од АМСМ информираат дека во тек се и градежни активности за санација на коловозот пред...

Црна хроника 25.01.19 | 14:06

Сообраќајка во Автокоманда, се судриле „Сеат“ и „БМВ“

Сообраќајна несреќа во која учествувале два автомобили со скопски регистарски таблички, се случила во населбата Автокоманда. Според првичните информации, автомобил...