Ознака: александар васовски
Фудбал 10.01.22 | 14:02

„Тетовче“ нов тренер на Сараево

Досегашниот тренер на Академија Пандев Александар Васоски  е промовиран за нов тренер на Сараево. На официјална прес-конференција се обрати на медиумите и ги објасни...

Фудбал 25.12.20 | 15:58

Васоски е нов тренер на Академија Пандев

Она што беше најавено денес е и офицјално потврдено – Александар Васоски во следната година ипол ќе биде тренер на Академија Пандев. Васоски поради кризата го напушти...

Фудбал 16.12.20 | 18:05

Васоски веќе не е тренер на Вардар

Александар Васоски беше еден од најупорните, но тренерот на Вардар веќе нема сила да се бори, заминува и наскоро се очекува да има нов клуб. Почитувани спортски пријатели,...

Фудбал 28.10.20 | 15:36

Васоски со емотивно простување од легендата на Комити: Не напушти најкреативниот навивач

Откако по долго боледување и на 51-годишна возраст почина еден од основачите на групата Комити, Горан Костадиновски – Гокси, својата тага со јавноста ја сподели тренерот...