Ознака: александар стојковски
Скопје 23.02.23 | 12:39

Стојкоски се сретна со учениците во ООУ „Страшо Пинџур“

Градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски беше во посета на училиштето „Страшо Пинџур“ каде што го поминал своето основно образование. -Дечињата...

Скопје 09.12.22 | 12:41

Стојкоски: Ветувањата се реализираат, ставен во функција системот за водоснабдување во Кучково

Градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски објави дека ветувањата се реализираат и дека решиле децениски проблем. -Селото Кучково конечно добива...

Скопје 03.12.22 | 12:00

Стоилковски: Зошто ЈСП троши повеќе нафта од тоа што трошеше со повеќе автобуси од пред 8 години

Данела Арсовска и СДС се во коалиција, Ковачевски потврди имале и средби, плод на коалицијата е директорот на ЈСП кадар на СДС. Димитар Ковачевски јавно призна дека имал...

Скопје 03.12.22 | 08:37

Стојковски од ЈСП: Долгот кон приватните превозници е наследен, треба да се подмири, но да видиме колкав е реалниот долг

В.д. директорот на Јавното сообраќајно претпријатие Александар Стојковски во интервју за МИА вели дека долгот кон приватните превозници го наследил кога стапил на...

Скопје 30.11.22 | 14:59

Кадар на СДС, поставен од Арсовска го потпиша тендерот во четири очи за набавката на гориво за 118 денари по литар

Кадар на СДСМ, поставен од Данела Арсовска го потпиша тендерот во четири очи за набавката на гориво за 118 денари по литар, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Директорот на ЈСП...

Скопје 21.11.22 | 10:43

Управниот одбор на ЈСП Скопје со тужба против директорот Стојковски

Дел од членовите на Управниот одбор на ЈСП Скопје поднесоа тужба до Основниот граѓански суд Скопје против в.д. директорот на претпријатието Александар Стојковски и...

Скопје 19.10.22 | 14:26

Арсовска се сокри од гладните возачи на ЈСП, ги испрати секретарот и директорот да им кажат да се стрпат

Раководството на ЈСП денеска со неколку автобуси ја блокира улицата пред Владата, поради неисплата на долгот од околу два милиони евра, додека вработените протестираа...

Скопје 19.10.22 | 14:01

За Синдикатот на ЈСП Арсовска и директорот се криви што доцнат платите: И ние имаме деца, ама нашите се гладни

Африм Муча, претседател на независниот синдикат на возачите во ЈСП Скопје на денешната прес-конференција најави дека утре рано наутро заедно со семејствата ќе протестираат...

Скопје 30.09.22 | 12:47

Град Скопје: Советниците на Мицкоски го саборитаат работењето на ЈСП

Град Скопје реагира на обвинувањата на член на Советот на Град Скопје, советникот Филип Јаневски од партијата „Глас за Македонија“ дека добил закани од страна на в.д....

Скопје 29.09.22 | 23:21

Скандал: Директорот на ЈСП со закани кон советникот Јаневски

По завршувањето на денешната седница, в.д. директорот на ЈСП Скопје, Александар Стојковски, лично ми се закани дека физички ќе се пресмета со мене, обелодени советникот...

Скопје 12.05.22 | 13:36

Александар Стојковски е новиот в.д. директор на ЈСП Скопје

Александар Стојковски е новиот директор на Јавното сообраќајно претпријатие Скопје (ЈСП). Стојковски е дипломиран машински инжинер на Машинскиот факултет во Скопје....