Ознака: александар маленко
Останати спортови 18.08.22 | 12:56

Маленко: Еден денар, еден долар, едно евро не се исплатени од државата

Поранешниот претседател на Пливачката федерација излезе со соопштение за последните случувања поврзани со неодржувањето на Охридскиот пливачки маратон. Тој укажува...

Останати спортови 03.08.22 | 17:21

На Маленко му тргна со жените: Со петата сопруга и нејзините четири деца живее во Марибор

Поранешниот пливач и олимпиец, а до неодамна и прв човек на Пливачката федерација, Александар Маленко, кога е приватниот живот во прашање, очигледно дека заплива во...

Семејство 12.10.21 | 14:13

Верувале или не: Александар Маленко се ожени по 5-ти пат, ова е неговата нова сопруга!

Еден од нашите најдобри пливачи, Александар Маленко по се изгледа ќе го прогласиме и за човек со најмногу бракови зад  себе. Неговата избраничка е исто така поранешна...

Останати спортови 18.09.21 | 21:13

Ако не си со Маленко, нема стипендија: Неправдата дополнителен мотив за најголемиот пливачки талент Никола

Последен од низата скандали во Пливачката федерација на чело со Александар Маленко е случајот со младиот пливач на ПК Вардар, Никола Ѓуретановиќ, кој од засега непознати...

Останати спортови 04.12.20 | 09:40

Дали Маленко доби казна затвор?

По написите за изречена условна казна затвор за  Алекснадар Маленко, кои вчера се појавија во некои медиуми, денес со демант се огласи Пливачката федерација на Северна...

Останати спортови 27.10.20 | 15:21

Националната пливачка федерација против онаа на Маленко

Претседателот на Националната пливачка федерација (НПФ), Александар Филипчев на денешната прес-конференција, апелира, да им биде дозволено со свој претставник да учествуваат...

Калеидоскоп 02.04.20 | 17:55

Гледајте си ги вашите фиктивни бракови: Маленко потврди дека се развел пред 1,5 година!

Откако вчера беше објавена информацијата Александар Маленко е повторно сам и разведен, што тој самиот го потврди во „Добар ден, секој ден“ на телевизија Алфа, денеска...

Калеидоскоп 01.04.20 | 17:00

Заврши и четвртиот брак: Александар Маленко повторно сам

Александар Маленко е повторно сам. Во емиисјата „Добар ден, секој ден“, на Алфа телевизија, тој призна дека извесен период наназад е сам, односно веќе не е во брак. Неговата...

Вести 05.10.19 | 21:29

Маленко во очај удри по децата: Испраќа дописи светските федерации да поништуваат резултати на македонски маратонци

Надежта на македонското пливање, младиот Андреј Стојановски доживеа огромна непријатност на КОМЕН Купот во Кипар, откако организаторот не му го признал одличниот...

Останати спортови 05.10.19 | 18:18

Со допис на Маленко поништен одличен резултат на Андреј Стојановски во Кипар

Надежта на македонското пливање, младиот Андреј Стојановски доживеа огромна непријатност на КОМЕН Купот во Кипар, откако организаторот не му го признал одличниот резултат...

Останати спортови 18.07.19 | 12:11

Александар Маленко заработи кривична пријава

Бранувањата во македонското пливање продолжуваат, а по најавата на најдобриот македонски пливач, Марко Блажевски дека размислува повеќе да не настапува за Македонија,...

Семејство 07.03.19 | 20:58

Што вели дедо Маленко за внукот?

Некогашната надеж на македонското пливање Александар Маленко денеска стана дедо. Тој доби внук од првата ќерка од првиот брак со пејачката и ТВ-водителка Сузана Турунџиева,...