Ознака: Агенција за национална безбедност
Македонија 16.03.21 | 20:55

АНБ со службена белешка го информирала Заев за причините за бегство на Камчев, според него аргументите биле сериозни

Премиерот Зоран Заев вели дека од Агенцијата за национална безбедност со службена белешка, која е класифициран документ, бил информиран за причините за приведување...

Македонија 02.03.21 | 17:14

Кандидат за пратеник на СДСМ вработен во АНБ – 100 отсто политизирана служба

Досегашниот претседател на СДСМ Гостивар, Драгољуб Филипоски, кандидат за пратеник и активист, првото вработување го има во Агенцијата за национална безбедност (АНБ),...

Македонија 28.05.20 | 13:13

АНБ сè уште има можност да прислушкува, Чулев го повика ЈО да го истражи овој сериозен случај

Начинот на кој е формирана Агенцијата за национална безбедност (АНБ) и неотстранувањето на посредничката улога на АНБ при следењето на комуникациите, говори дека реформите...

Македонија 02.10.19 | 17:48

Во Агенцијата се прават суштински промени, „ветингот“ продолжува

Директорот на Агенцијата за национална безбедност (АНБ), Виктор Димовски, на денешниот брифинг со новинарите во медија центарот на Владата информираше за работата...

Македонија 11.06.19 | 16:48

Новиот директор на Агенцијата за национална безбедност е Виктор Димовски

Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност, соопшти денеска владината прес-служба. Одлуката за назначување на Виктор Димовски...

Македонија 06.03.19 | 10:54

Предизборна чистка во МВР: Забни техничари на раководни функции во МВР

Раководни лица во МВР се присилени да потпишуваат изјави дека се откажуваат од работните позиции од семејни и лични причини, за да на нивно место се вработат партиски...