Женската ракометна репрезентација на Македонија во 18 часот ќе го одигра итретиот меч во квалификациите за пласман на Европското првенство 2024 против Шпанија.

По две кола Македонија  обезбеди две победи и е блиску до пласан на ЕП.Особено и по победата  на Азербејџан над Литванија.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.