Шпанскиот ракометен репрезентативец Едуардо Гурбиндо од наредната сезона ќе го носи дресот на македонскиот вицешампион, екипата на Алкалоид

Порталот www.javisejuzna.mk ексклузивно од извори во Романија, дознава дека Гурбиндо, кој мината сезона настапуваше за романски Динамо Букурешт и стигна до титулата ќе биде нов ракометар на Алкалоид.

Повеќе на „јаvisejuzna.mk“Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.