Цел свет знае дека Ана Бекер е резултат на петминутна афера на скалите на еден клуб на поранешнот тенисер Борис Бекер.

Борис ја добии Ана со манекенката Ангела Ермакова, а самиот факт што девојчето го носи презимето на нејзината мајка укажува на одредени проблеми. Не е родена во брак, па дури ни во врска.

Анџела забременила случајно за време на петминутнот страсен секс  во ресторан во Лондон. Во времето на оваа врска тој беше во брак со Барбара Фелтус, која тогаш беше бремена и очекуваше второ дете со него.

За целиот скандал отворено зборуваше и самиот Бекер, кој на почетокот не сакаше ниту да ја признае својата ќерка.

Сепак тенисерот ја призна Ана, и се обиде да биде добар татко и истакна дека успеал да ја нормализира врската, па денес често се во контакт.

Оваа необична 22-годишна девојка со црвена коса, кадрава коса и полни усни има голем успех во светот на манекенството.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.