На Новак Ѓоковиќ му ја снимиле главата во Ургентниот центар во Белград Најдобриот тенисер ги слушна најдобрите можни вести.

Имено, наодот е означен како „уреден“, што значи дека при прегледот не се забележани никакви аномалии, односно последиците од ударот што Ноле го добил во главата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.