Најголемата ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс им се извини на навивачите на тимот за лошите настапи на последните натпревари.

– Се извинувам и ветувам дека ќе бидеме подобри! – напиша Леброн на Твитер.

Лејкерси загубија три од последните три натпревари, вклучувајќи го и вчерашниот поразот од Денвер со 37 разлика (96:133), по што тимот беше критикуван од легендарниот играч Меџик Џонсон.

Лејкерси се на 8. место во Западната конференција со негативен биланс победи-порази (21-22).

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.