Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола го призна денешниот поразот од Вулверхемптон (1:2) во 7. коло од Премиер лигата.

 

– Честитки за противникот, тие го заслужуваат триумфот. Имавме моменти кога се мачевме да се носиме со нивните движења, одиграа многу добро. Ние бевме многу подобри против Њукасл (0:1 во англискиот Лига куп) отколку денес, но сега со нетрпение го очекуваме следниот натпревар, изјави Гвардиола, цитиран од официјалниот сајт на Манчестер сити.

 

И покрај поразот „Граѓаните“ продолжуваат да бидат лидери во Премиер лигата со 18 бодовиRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.