Ирскиот фудбалски експерт, поранешен тренер и поранешен фудбалер на Манчестер јунајтед, Рој Кин, се осврна на денешното полуфинале во ФА Купот.

На „Вембли“ Ковентри кој игра во Чемпионшип загуби од фаворитот Манчестер јунајтед на пенали.

– Ковентри изгледаше како тим од Премиер лигата, а Манчестер јунајтед изгледаше како тим од Чемпионшип, изјави Кин по натпреварот.

Во финалето Манчестер јунајтед на 25 мај во Лондон ќе игра со градскиот ривал Манчестер ситиRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.