Бразилската манекенка Бруна Бјанкарди раскина со Нејмар.

– Ова е лична работа, но бидејќи секојдневно се соочувам со вести, шпекулации и шеги, ве известувам дека не сум во врска. Ние сме родители на Меви и ова е причината за нашата поврзаност. Се надевам дека ќе престанете да се однесувате вака со мене. Ви благодарам, напиша девојката во својот профил на Инстаграм.

Да потсетиме, Нејмар и Бјанкарди во октомври добија ќеркаRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.