Ознака: нејмар
Фудбал 14.09.20 | 15:45

На Нејмар му се заканува казна од седум натпревари

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар може да биде суспендиран на период од 4 до 7 натпревари заради однесувањето на натпреварот од 3. коло на францускиот шампионат против...

Фудбал 14.09.20 | 15:00

Нејмар обвини за расизам откако ПСЖ против Марсеј заврши со тепачка и пет црвени картони

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар изјави дека тој бил цел на расистичка напад од страна на играч на Олимпик Марсеј за време на поразот на францускиот шампион од 1:...

Фудбал 02.09.20 | 18:42

Нејмар има корона

Пандемијата ги нападна и играчите на Пари Сен Жермен, откако со позитивен тест на коронавирус се покажаа Нејмар, Анхел Ди Марија и Леандро Паредес, соопшти тимот. Клубот...

Фудбал Спорт 30.08.20 | 10:30

Заврши спонзорскиот договор меѓу Најк и Нејмар вреден 105 милиони долари

Компанијата за спортска опрема Најк објави во саботата дека го завршила спонзорскиот договор од 105 милиони долари со бразилската фудбалска ѕвезда Нејмар јуниор. Нивното...

Фудбал 24.08.20 | 18:00

Поразот му го зеде умот: Нејмар го утна тимот на кого му честиташе титула во Лигата на шампионите

Бразилската фудбалска ѕвезда на ПСЖ, беше многу погоден по поразот во финалето на Лигата на шампионите од Баерн Минхен со 1:0. Неуспехот до толку му падна тешко на Нејмар...

Фудбал 19.08.20 | 20:22

Нејмар прозборе на српски јазик

Фудбалерите на ПСЖ се уште не можат да се соземат по пласманот во финалето на Лигата на шампионите.Тие в недела ќе играат со победникот од мечот Баерн-Лион. По мечот со...

Фудбал 13.08.20 | 15:18

Ал-Келаифи: Никогаш нема да ги продадеме Нејмар и Мбапе

По победата над Аталанта во четвртфиналето од Лигата на шампионите, претседателот на Парис Сен-Жермен, Насер Ал-Келаифи, изјави дека клубот нема намера да ги продаде...

Фудбал 27.05.20 | 10:55

Нејмар сака да се врати во Барса и за помала плата

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар повторно размислува да се врати во Барселона, тврди „ОК Диарио“. Бразилецот ги бранеше боите на Каталонците од 2013 до 2017 година и...

Фудбал 02.05.20 | 19:06

Дали Нејмар може да биде подобар од Меси и Роналдо?

Поранешниот тренер на Пари Сен-Жермен, Унаи Емери ги сподели своите впечатоци за работа со Нејмар. Бразилецот се приклучи на парискиот клуб во 2017 година од Барселона...

Фудбал 24.04.20 | 14:07

Mајката на Нејмар го откачи момчето, бил хомосексуалец

Мајката на бразилскиот фудбалер Нејмар нема среќа во љубовта. Надин си најде момче каков што бараше но набрзо мораше да го откачи. Но, причината не е во преголемата разлика...

Фудбал 14.03.20 | 22:33

Им дојде преку глава: ПСЖ ќе го пушти Нејмар за 150 милиони евра

Францускиот фудбалски шампион Пари Сен-Жермен е подготвен да го ослободи Нејмар во претстојниот летен трансфер период, но има намера да го задржи напаѓачот Килијан...

Фудбал 26.02.20 | 09:12

Советникот на Заев паднал поради трансфер на Нејмар

Фудбалскиот менаџер Фали Рамадани, кој е на листата на советници на поранешниот премиер Зоран Заев е осомничен за перење на пари и затајување на данок во вредност од...

Фудбал 19.02.20 | 19:29

Нејмар го обвини ПСЖ за лошата форма

Нејмар со критики кон ПСЖ за начинот на рехабилитација по повредата во пределот на градниот кош. Бразилецот е убеден дека требало порано да почне да игра со цел навреме...

Фудбал 21.01.20 | 23:27

Не му оди на терен, но му оди во кревет: Нејмар си фати Русинка

Бразилскиот ас Нејмар никако да му тргне во дресот на Парис Сен Жермен. По повредата не може да се врати во форман,но затоа му оди во приватниот живот. Тој си фати нова...

Фудбал 08.01.20 | 09:37

Нејмар се двоуми дали да го напушти ПСЖ

Откако Нејмар даде се од себе за да го напушти Пари Сен Жермен летово за трансфер во Барселона, тој сега има шанса да потпише нов договор со францускиот клуб. Ова стана...

Фудбал 13.10.19 | 21:55

Кога не оди, не оди: Нејмар пак се повреди, од ПСЖ негодуваат

Фудбалерот на ПСЖ и бразилскиот репрезентативец Нејмар се повредени во пријателскиот натпревар против Нигерија. Напаѓачот беше заменет во 12. минута од средбата. Бразилецот...

Фудбал 27.09.19 | 10:27

Челси подготвува понуда од 300 милиони евра за Нејмар

Ѕвездата на ПСЖ, Нејмар би можел следното лето да се пресели во Челси, пренесува шпански „Ел Десмарк“. Клубот од Лондон има намера да испрати богата понуда и до клубот...

Фудбал 26.09.19 | 14:18

Нејмар добил понуда од ПСЖ за продолжување на договорот

Најголемата ѕвезда на ПСЖ, бразилскиот фудбалер Нејмар, добил понуда да го обнови договорот со францускиот шампион, пренесува „Мундодепортиво“. Раководството на клубот...

Фудбал 23.09.19 | 10:30

Тухел за Нејмар: Ни треба ваков играч кој може да го реши натпреварот

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел, ја коментираше играта на Нејмар кој со гол во финишот на мечот му донесе победа на неговиот тим на гостувањето кај Лион. Може...

Фудбал 12.09.19 | 11:59

Не знам дали Барселона стори сé што е можно за да го врати Нејмар

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси призна дека би сакал Нејмар да се врати во клубот. Во летниот преоден рок, Каталонците преговараа со ПСЖ за трансфер на...