– Напаѓачот Марко Арнаутовиќ пропушти две одлични шанси, но го постигна победничкиот гол за Интер во победата од 1:0 над Атлетико Мадрид во првиот осминафинален дуел од Лигата на шампионите.

Голот на Австриецот во 78. минута се покажа како единствен во меч во кој Интер доминираше. Сепак, „нероазурите“ постигнаа само еден гол во противничката мрежа и се ќе биде решено во реваншот на 13 март на „Ванда Метрополитано“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.