Ознака: интер
Фудбал 17.08.20 | 23:11

Интер како гол машина: Декласиран Шахтјор за влез во финале

Интер го декласираше Шахтјор за влез во финалето на Лига Европа. Тие со 5-0 ги декласираа Украинците и в петок ќе играат во финалето против Севиља.Избраниците на Конте...

Фудбал 17.08.20 | 14:38

Интер претпазлив пред вечерашниот дуел со Шахтјор

Интер ќе има многу тежок натпревар против Шахтјор (Доњецк), но „нероазурите“ се целосно подготвени за претстојниот судир, изјави тренерот на тимот Антонио Конте. Италијанците...

Фудбал 06.08.20 | 09:33

Интер граба кон титулата во Лига Европа

Фудбалерот на Интер, Ромелу Лукаку е задоволен од пласманот во четвртфиналето од Лигата на Европа. Белгиецот постигна еден од двата гола во синоќешниот триумф над Хетафе...

Фудбал 03.06.20 | 11:25

Панчев играше за Интер и даде само еден гол

Фудбалската легенда Дарко Панчев по заминувањето од Црвена Звезда потпиша за Интер но тоа беше негова најголема грешка во кариерата. Одигра само десетина натпревари...

Фудбал 25.05.20 | 22:48

Пандев доби специјален брендиран шампионски подарок од Интер

Интер не заборава кој му ја донесе тројната круна или „триплета“ во 2010, Горан Пандев доби брендиран шампионски прстен од клубот од Милано. Во 2010 година Интер освои се...

Фудбал 25.05.20 | 20:40

Дали мечот Интер-Јувентус бил наместен?

Италијанскиот весник „Ла Газета дело Спорт“ објави статија дека е покрената истрага против Лотито заради неговите зборови за натпреварот помеѓу Интер и Јувентус...

Фудбал 19.05.20 | 14:13

Интер, Баерн Минхен и Реал Мадрид ќе играат за поддршка на медицинските лица во Италија

Натпреварувањето „Куп на солидарноста – Фудбал за хероите“ ќе се одржи во 2021 година. На него ќе присуствуваат Интер, Баерн Минхен и Реал Мадрид. Веќе е познато дека...

Фудбал 14.03.20 | 23:48

Интер за еден ден собра 2,8 милиони евра за борба против корона вирусот

Италијанскиот фудбалски прволигаш Интер преку Фејсбук започна кампања за собирање пари за борба против коронавирусот. Собраните средства ќе бидат префрлени на Одделот...

Фудбал 30.01.20 | 15:43

Горан Пандев се враќа во Интер?

Интер планира изненадување во нападот и враќање на Горан Пандев во нивните редови, тврди италијанскиот експерт Џанлука Ди Марцио. Како евтина опција за замена за Лаутаро,...

Фудбал 21.12.19 | 20:44

Интер гази: Со 4-0 се врати на првото место

Интер со убедливи 4:0 ја совлада Џенова, и повторно се врати на првото место на табелата во италијанскиот фудбалски шампионат, бидејќи има подобра гол-разлика од Јувентус,...

Фудбал 23.10.19 | 23:10

Интер ја запиша првата победа во ЛШ сезонава, Наполи подобар од Салцбург

Милански Интер на домашен терен вечерва стигна до првите 3 бода сезонава во ЛШ откако со 2-0 го совлада ослабениот тим на Борусија Дортмунд. Гостите кои во Италија отпатуваа...

Фудбал 08.10.19 | 09:41

Конте: Лукаку треба да тренира повеќе

Трнерот на Интер, Антонио Конте изјави дека напаѓачот Ромелу Лукаку треба да тренира повеќе. Белгиецот дојде во клубот од Милано во летниот трансфер период. Ромелу е...

Фудбал 04.10.19 | 21:40

Се очекува рекордна заработка на дербито Интер – Јувентус

Лидерот на италијанскиот фудбалски шампионат, Интер ќе има рекордна заработка од продажбата на билети за претстојното дерби против Јувентус. Дербито на Италија, на...

Фудбал 19.09.19 | 15:52

Конфликт меѓу Лукаку и Брозовиќ по ремито со Славија Прага

Неочекуваниот кикс на Интер против Славија од Прага (1-1) во првото коло од групната фаза во Лигата на шампиони, донело проблеми во соблекувалната на Антонио Конте. „Кориере...

Фудбал 09.09.19 | 13:15

Интер ќе му понуди нов договор на Лаутаро Мартинез

Интер сака да му го продолжи договорот на напаѓачот Лаутаро Мартинез, а клубот веќе одржал прелиминарни преговори со агентот на 22-годишниот Аргентинец, пренесува „Газета...

Фудбал 30.08.19 | 09:33

Санчез го финализираше трансферот во Интер

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед и Чиле, Алексис Санчез, му се приклучи на Интер каде ќе ја одигра претстојната сезона, објавија двата клуба. Договорот за позајмица е...

Фудбал 28.08.19 | 20:26

Интер добива големо засилување: Алексис Санчез пристигна во Милано

Офанзивецот на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчез денеска е снимен на аеродромот во Милано. Чилеанецот е во италијанскиот град за да помине лекарски прегледи и да потпише...

Фудбал 27.08.19 | 15:24

Уште две засилувања месецов пристигнуваат во Интер

По одличниот старт на новата сезона кој синоќа фудбалерите на Интер го забележаа со победата над Лече (4-0) во Серија А, нивните фанови веќе имаат нова причина за задоволство. Имено,...

Фудбал 20.07.19 | 09:10

Конте незадоволен од раководството на Интер

Новиот тренер на Интер, Антонио Конте е незаодовлен од раководството на клубот. Тој е разочаран од работата во однос на трансферите и смета дека некои од ветувањата...

Фудбал 01.07.19 | 09:26

Официјално: Диего Годин е нов фудбалер на Интер

Уругвајскиот одбранбен фудбалер, Диего Годин е нов играч на Интер. Италијанскиот клуб преку Твитер ја објави веста за новото засилување. Годин ја заврши соработката...