Познати се сите 32 учесници во групната фаза на фудбалската Лига на шампионите.

Введнаш се распределени и познати четирите шешири од кои ќе се влечат групите во елитното европско натпреварување.

Извлекувањето за групите во Лигата на шампионите е закажано за денес со почеток од 18:00 часот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.