Шокантни сцени по натпреварот од Купот на Чешка.По мечот меѓу Спарта и Викторија Плзен, на кој прашкиот тим ја освои „двојната круна“ со голот на Вељко Бирманчевиќ во 91. минута на теренот настана целосен хаос.

Голем број хулигани излетаа на теренот, а полицијата имаше полни раце работа.

 

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.