Навивачите на Шкупи целиот натпревар навиваа за својот тим но им одговараа и на навредите на гостите од Софија.

Па така на провокациите на навивачите на Левски, „Шверцерите“ им одговараа соодветно со „бугарски пи..и“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.