Провокациите на бугарските навивачи на мечот со Шкупи траеја целиот меч. Покрај извиците „Македонија е блгарска“ фановите на Левски скандираа и „Убиј убиј ши….ра“ што предизвика револт на стадионот.

 

Видето е преземено од „МКД.мкRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.