Навивачите на Шкендија на Фејсбук го честитаа Денот на Албанското знаме.

Секогаш да бидеме сплотени и да го чуваме идеалот на оние кои се бореа и паднаа за татковината.

111 ГОДИНИ ДРЖАВА – напишаа Балистите.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.