Ознака: балисти
Фудбал 27.01.20 | 23:10

„Балисти“: Ние сме за Косово!

Навивачката група на Шкендија таканаречените „Балисти“ се одлучија кого ќе поддржат на дуелот од полуфиналето на Лигата на нациите помеѓу Македонија и Косово што...

Македонија 19.12.19 | 12:21

Со „Северна“ и без извинување за „немањето историја“ навивачите не седнуваат на маса кај Пендаровски

Иницијативата на претседателот Пендаровски да ги помири навачките групи најверојатно ќе заврши без успех. Двете најголеми навивачки групи на етничките Македонци,...

Култура 02.10.19 | 20:00

Министерството за култура повторно одобри државни пари за авторот на спотот за „балисти“

Половина милион денари се доделени за Агим Ајрулари за „Концертот на староградски со модерен стил Агим и пријателите“ и 550.000 денари за Здружението на Албанците уметници...

Македонија 06.06.19 | 20:40

Кривични пријави за „Комити“, буџетски пари за „Балисти“: Кога ќе започне ОЈО и МВР иcтpaга за „Балистите“ кои пaлaт меѓуетничка oмpaзa?

Очигледно нaвpeдени од искрените пораки кои ги добија од навивачите за време на прославата на Европската шампионска титула во ракомет која ја освоија ракометарите на...

Твитови 05.06.19 | 15:10

Кога Македонец ќе крикне Македонија тоа е говор на омраза, кога други пеат „Убиj Каура“ е говор на љубов

Пропагандата пуштена в крај !!!! Според Гицава кога Македонец ќе крикне „Македонија“ тоа е говор на омраза, а кога други пеат „македонско девојче к..ва голема“ е говор...

Фудбал 09.01.19 | 19:17

Владата им дава пари, а тие порачуваат: Мразиме сѐ што е македонско, на Македонците им посакуваме се најлошо!

Нецел месец по скандалозното видео платено од Министерството за култура за промоција на Македонија преку глорификација на навивачката група „Балисти“, фановите на...

Македонија 27.12.18 | 12:22

Војводи: Ги скандираа местата на кои беа масакрирани нашите бранители во 2001 година – ги награди државата

Понижувањето на македонскиот народ во секој поглед не прекинува, реагираат од навивачката група Војводи од Тетово на скандалот дека Владата финансиски ќе ги поддржува...

Македонија 27.12.18 | 09:10

Министерот за култура не гледа ништо спорно во спотот во кој Балистите ја промовираат Македонија

Министерот за култура Асаф Адеми не гледа ништо спорно што со државни пари, преку Министерството за култура, финансиски е поддржан дел од проектот на Бнавивачката група...

Македонија 25.12.18 | 19:52

Владата официјално ја поддржува навивачката група ,,Балисти“

Министерството за култура има платено спонзорство на Балистите на Фејсбук каде што има нивно видео. Што предизвика жестока реакција на навивачката група Комити. Влада...