Женските фудбалски ѕвезди Клои Кели (Англија), Кенза Дали (Франција), Мана Ивабучи (Јапонија), Мери Фаулер (Австралија) и Алекс Морган (Соединети Американски Држави), се појавија во кампањата за долна облека „Калвини или ништо“ од Келвин Клајн.

Фотографиите се направени од фотографката Бриана Капоци, а идејата зад сензуалните фотографии на одличните фудбалерки е да се „слави атлетизмот, силата и ранливоста“.

Клои Кели
Мана Ивабучи
Мери Фаулер
Алекс Морган
Кенза Дали
Клои Кели
Мана Ивабучи
Мери Фаулер
Алекс Морган
Кенза Дали
Клои Кели
Мана Ивабучи
Мери Фаулер
Алекс Морган
Кенза Дали

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.